You are currently viewing Zastosowanie posadzek betonowych w domu

Zastosowanie posadzek betonowych w domu

Wśród posadzek przemysłowych najczęściej spotyka się posadzki wykonane z betonu. To proste, trwałe rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawdza się w różnorodnych warunkach i w różnych pomieszczeniach: od magazynów, przez garaże, aż po hale fabryczne. Jednak wraz z zainteresowaniem stylem industrialnym, posadzki betonowe przeniosły się do wnętrz domów: do salonów, kuchni, łazienek i innych pomieszczeń.

Zalety posadzek wykonanych z betonu

posadzki betonoweOczywiście mowa nie o posadzkach z betonu, jaki kojarzymy z ulic, garaży czy chodników. Beton do wykorzystania jako materiał na posadzki bądź na ściany jest nie tylko przystosowany do domowych warunków, ale też spełnia stawiane przed nim wymogi wizualne. Z powodzeniem może prezentować się równie elegancko jak inne typy posadzek, a przy tym uniknie się problemów, jakie powodują inne materiały: drewno (konieczność prawidłowej, regularnej konserwacji), panele podłogowe (mało odporne na uszkodzenia mechaniczne) czy płytki (konieczność odpowiedniego czyszczenia fug, problem z płytkami niskiej jakości). Posadzka betonowa to rozwiązanie bardzo trwałe i estetyczne, a dzięki różnicom w kolorze i wykończeniu można uzyskać różnorodny efekt końcowy. W zakresie wykończenia, można decydować się pomiędzy betonem zacieranym a betonem polerowanym; posadzki betonowe wykonane pierwszą metodą wyrównuje się zacieraczką, dzięki czemu posadzka posiada interesujące, satynowo-matowe wykończenie, nie jest błyszcząca i idealnie gładka jak lustro.

posadzki betonoweDrugi typ posadzek to posadzki szlifowane bądź polerowane, które odznaczają się wysokim połyskiem, jednak aby efekt utrzymywał się na co dzień, posadzka musi być regularnie czyszczona, co na szczęście nie sprawia większych trudności. Posadzki z betonu są wybierane chętnie przez osoby, które lubią styl nowoczesny bądź industrialny, ale też te, którym zależy na wytrzymałej podłodze, która nie będzie się ścierać ani wymagać specjalistycznej pielęgnacji. Są one odporne na wodę, więc doskonale sprawdzają się nawet w kuchni czy łazience. Dzięki atrakcyjnemu, nierównomiernemu kolorowi, posadzka betonowa może stanowić dekorację samą w sobie, a więc doskonale nada się też do jadalni lub salonu.

Co jeszcze decyduje o jej popularności? Nadaje się pod ogrzewanie podłogowe, a więc zimą można chodzić boso i odczuwać ciepło, a latem charakterystyczny chłód betonu będzie przyjemnym sposobem na ochłodzenie się. Dodatkowo, ze względu na wysoką wytrzymałość betonu, jest to doskonała posadzka dla tych, którzy lubią chodzić po domu w butach i często zapraszają gości.