You are currently viewing Zastosowanie drewnianych ręcznie malowanych pudełek

Zastosowanie drewnianych ręcznie malowanych pudełek

Poszukując wyjątkowego i praktycznego przedmiotu, warto skierować uwagę na rękodzielnictwo. Wytwarzane ręcznie przedmioty są unikatowe i estetyczne, wykonane z największą dbałością o szczegóły. Drewniane pudełka mają różne zastosowania – mogą być prezentami, przybornikami lub pojemnikami na drobiazgi.

Co warto wiedzieć o pudełkach drewnianych

drewniane pudełko Ręcznie robione pudełko można kupić przez internet lub w lokalnym sklepie sprzedającym wyroby artystyczne. Targi rękodzielnicze to także dobre miejsce, żeby kupić lub zamówić wykonanie takiego pudełka. Właściwe przechowywanie biżuterii lub przydatnych drobiazgów jest ważną kwestią, gdyż pozwala dobrze zorganizować swoją przestrzeń. Wybierając drewniane pudełko, należy najpierw określić jego przeznaczenie. Jeśli ma się w nim znaleźć prezent na jakąś okazję, na przykład ślub lub urodziny, warto zadbać o jego odpowiednie przygotowanie. Artysta może je pomalować lub ozdobić poprzez grawerowanie. Zewnętrzny wygląd pudełka może nawiązywać do okazji lub wybranej tematyki. Znaleźć można pudełka z motywami przyrodniczymi, książkowymi i orientalnymi. Szkatułka z drewna powinna mieć otwierane wieczko, które może być zdejmowane lub przymocowane na zawiasach.

pudełko na prezent Wnętrze pudełka także można ozdobić, wykorzystując do tego celu miękkie tkaniny. Idealne na prezent małe drewniane pudełka ręcznie malowane przez artystów mogą mieć różne wymiary – od małych pudełeczek na biżuterię po duże pudła na rodzinne pamiątki. Wnętrze można ozdobić na przykład aksamitną podszewką, dzięki czemu przechowywane delikatne przedmioty się nie uszkadzają. Alternatywą jest wykonanie drewnianych przegród, co sprawia, że pudełko służyć będzie za przybornik. Można w nim przechowywać przybory do szycia, narzędzia modelarskie lub niewielkie, ale ważne przedmioty. Motyw na szkatułce można wybrać dowolnie – ograniczeniem w tej kwestii są tylko umiejętności artysty, który zajmie się malowaniem. Pudełka wykonuje się z różnych gatunków drewna. Po pomalowaniu pokrywa się je ochronną warstwą przezroczystego lakieru. Jednym z gatunków drewna wykorzystywanym do tworzenia pudełek jest jesion. Na wieczku pudełka można wykonać grawerowany napis, który będzie skomponowany z namalowanym motywem.

Takie pudełka dobrze sprawdzają się jako opakowanie na prezent urodzinowy, imieninowy lub ślubny. Warto zwrócić uwagę na zawiasy, które powinny być odporne na korozję. Jeżeli będą one umieszczone na zewnątrz, mogą stanowić dodatkowy walor ozdobny. Pudełko można także wyposażyć w zamek, który pozwoli bezpiecznie przechowywać cenne przedmioty.