You are currently viewing Zamiast klasycznego białego sufitu

Zamiast klasycznego białego sufitu

Klasyczny biały sufit to już przeżytek. Zaczęto doceniać możliwości aranżacyjne, jakie daje nam sufit i zwrócono uwagę na to, że jego wygląd może mieć znaczenie dla efektu wizualnego całego pomieszczenia. Dlatego jeżeli remontujemy dom, warto wstrzymać się przed pomalowaniem sufitu na biało i zastanowić się, czy mamy jakieś inne możliwości pozwalające na stworzenie wyjątkowego, estetycznego sufitu?

Firma remontowa a sufit podwieszany

firma remontowa Dobra firma remontowa w Bydgoszczy z pewnością pomoże nam w wykonaniu takiego sufitu, dlatego nie musimy obawiać się, że nie podołamy. Najciekawszą opcją wydaje się zastosowanie sufitu podwieszanego, zwłaszcza takiego, w którym poszczególne płaszczyzny znajdują się na różnych wysokościach. Tutaj niedoświadczone osoby popełniają ten błąd, że wykonują odcięcie pomiędzy takim sufitem a ścianą. Niestety to wpływa negatywnie na estetykę, dlatego należy tego unikać. Taki sufit podwieszany możemy pomalować na dowolny kolor lub też zastosować fototapetę 3D. Jeżeli jednak jesteśmy tradycjonalistami i nie chcemy odchodzić od tego klasycznego, białego koloru sufitu, warto i tak zadbać o jego odpowiednie wykończenie. Najczęściej wykonuje się odcięcie, czyli niezbyt szeroki pasek między ścianami a sufitem maluje się za pomocą farby wykorzystanej do malowania sufitu.

firma remontowa Aby uniknąć nierówności, należy zastosować taśmę malarską, dzięki której w odpowiedni sposób zaznaczy się granicę barw. Zamiast farby za odciecie może nam posłużyć także tapeta, a właściwie jej specjalne pasy dostępne w sklepach z materiałami budowlanymi. Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwoli nam na zakup tapety zgodnie z naszym własnym gustem. Warto jednak pamiętac, że we wnętrzach nowoczesnych to rozwiązanie nie sprawdza się, odchodzi się też powoli od sztukaterii, chyba że planujemy wnętrze w stylu angielskim. Jak widać, możliwości wykończenia sufitu mamy naprawdę dużo, wszystko zależy jedynie od naszych upodobań. Decydując się na dobrą firmę remontową, zyskamy zaś pewność, że prace zostaną przeprowadzone w sposób całkowicie profesjonalny i efekt będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami. Warto jednak mieć na uwadze to, że takie firmy remontowe są rozchwytywane w sezonie nastawionym na remonty, dlatego koniecznością będzie o wiele wcześniejsze zaklepanie terminu, jeżeli zależy nam na tym, aby prace wykonać w określonym czasie.

Jeśli się nie pospieszymy, najlepsi fachowcy zostaną już zaklepani przez innych, a my będziemy musieli albo radzić sobie sami, albo zdecydować się na gorszą ekipę, co może być już ryzykowne.