You are currently viewing Zalety mebli wykonywanych na zamówienie

Zalety mebli wykonywanych na zamówienie

Urządzając nowe lub remontując stare mieszkanie, warto wymienić jego wyposażenie. W marketach i salonach meblowych nie brakuje gotowych mebli, które świetnie się prezentują. Mają one jednak pewną wadę – nie zawsze pasują do wymiarów w konkretnych pomieszczeniach. Dotyczy to przede wszystkim kuchni oraz łazienek.

Wybór mebli robionych na zamówienie jest znacznie szerszy

meble do salonuW kuchni zwykle dokłada się wszelkich starań, żeby wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Dodatkowym problemem może być zabudowa sprzętu AGD. Wybór mebli do kuchni powinien być przemyślany. Przed zamówieniem mebli trzeba ustalić, jakie sprzęty AGD mają znaleźć się w kuchni i jakie będzie ich ustawienie. Decydując się na sprzęty w zabudowie, trzeba uwzględnić to w projekcie. Każda szafka może zostać dopasowana indywidualnie do potrzeb i oczekiwań inwestora. Meble wykonuje się przeważnie z płyt meblowych o grubości 18 milimetrów. Pokrywa się je okleiną z polichlorku winylu. Grubość okleiny to około 2 milimetry. Syntetyczny materiał dobrze radzi sobie w kontakcie z wodą i chroni płyty meblowe przed działaniem szkodliwych czynników. Warto zwrócić uwagę na blat, który może być wykonany z kamienia naturalnego, drewna lub konglomeratu.

luksusowe mebleJego rozmiar musi być idealnie dopasowany do szafek. Wielu inwestorów decyduje się na meble na zamówienie – Lublin i okolice to dobre miejsce, żeby je zamówić. Doświadczeni stolarze z Lublina oferują atrakcyjne ceny, zachowując przy tym najwyższą jakość wykonywanych mebli. Oprócz szafek i blatów możliwe jest także wykonanie indywidualnego oświetlenia LED. Zastosowanie frezarek do obróbki drewna pozwala nadać szafkom ciekawe kształty. W zabudowie mogą znaleźć się takie sprzęty jak lodówka, zmywarka czy mikrofalówka. Fronty szafek kuchennych mogą być wykonane z płyty MDF, tworzywa sztucznego lub szkła. Podczas projektowania mebli na wymiar uwzględnia się sposoby zamykania szafek, rozkład klamek oraz ilość szuflad. Szafki mogą stać na podłodze lub wisieć na ścianie. Wykonywane na wymiar meble mogą znaleźć się nie tylko w kuchni.

Zakłady stolarskie z Lublina są w stanie wykonać szafę do przedpokoju, zestaw mebli łazienkowych lub profesjonalne biurko do gabinetu. Zakłady wyspecjalizowane w meblach tapicerowanych mogą wykonać dopasowane łóżka, kanapy i fotele. Zakup mebli wykonywanych na zamówienie jest droższy, ale jednocześnie daje większą swobodę w aranżacji. Przed przystąpieniem do projektowania należy dokładnie zmierzyć pomieszczenie oraz ustalić, jakie są potrzeby inwestora.