You are currently viewing Zadbaj o ekologię poprawiając jakość wody

Zadbaj o ekologię poprawiając jakość wody

Można bardzo łatwo zauważyć, że ludzie przywiązują co raz większe znaczenie do dbania o środowisko. Oczywiście jest wiele sposobów na to, jak stać się pro ekologicznym. Jednak najfajniejszym sposobem jest połączenie kwestii ekologii ze sprawą zdrowego odżywiania. Wtedy robimy coś dla ogółu i coś dla siebie. Jednak jak to sprawnie połączyć?

Jak działa i czym jest jonizator wody?

jonizator wodyOdpowiedź jest naprawdę prosta, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę to, że zdrowe odżywanie to również spożywanie odpowiednich ilości wody. To czy dostarczymy ją do organizmy będzie warunkowało jego prawidłowe funkcjonowanie. Jeśli chodzi o sprawy ekologii, szczególną uwagę natomiast należy zwrócić nie na ilość wody, ale na jej jakość. Jeśli wybierzemy, którąś z dostępnych możliwości na posiadanie czystej, dodatkowo zdrowej wody pitnej w naszych domach, wtedy przyczynimy się do zmniejszenia produkcji wody butelkowanej. Oczywiście tego nie trzeba tłumaczyć nikomu, że woda w półlitrowej butelce plastikowej to nie tylko gromadzenie zagrożeń dla środowisko, ale również całkowicie nieekonomiczne rozwiązanie. Zatem jak zadbać o odpowiednio wysoką jakość wody pitnej? Najprostszym rozwiązaniem będą możliwości jakie daje każdy filtr do wody. W zależności od tego jakie efekty chcemy uzyskać, taki jego rodzaj wybierzemy. Porównując właściwości jakie ma woda mineralna z butelek do tej jakie ma nasza woda kranowa, z całą pewnością ta kranowa przegrywa. Jednak można bardzo łatwo wpłynąć na te wynik, a sami zobaczymy, że zbędne okaże się korzystanie z wody sprzedawanej w sklepach. Przede wszystkim zadbajmy o dobre oczyszczenie wody. Będą to zarówno zanieczyszczenia mechaniczne jak i mikrobiologiczne. Każdy podstawowy filtr da nam gwarancję czystej wody. W tym przypadku ważne będzie również oczyszczenie wody ze związków tworzących na co dzień kamień kotłowy w naszych czajnikach. Niezbędny może się okazać zatem zmiękczacz wody. Aby wzmocnić pozycję wody kranowej, warto będzie ją z całą pewnością odpowiednio wzbogacić, będzie wtedy posiadała właściwości korzystne dla naszych organizmów. W tym przypadku można jak najbardziej skorzystać z urządzenia jakim jest jonizator wody. Może się nam wydawać to obca nazwa, dlatego warto wytłumaczyć jak działa i co daje. Przede wszystkim woda uzyskana przy jego pomocy nazywana jest powszechnie wodą alkaliczną, to może już nam mówić nieco więcej. Woda alkaliczna będzie w doskonały sposób dbała od wyeliminowanie nadmiernego zakwaszenia organizmu. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wyeliminowanie z diety nadmiernych ilości siarki i chloru jest niezwykle ważne. Dlatego właśnie wody mineralizowane zawierają magnez i spore ilości sodu. Takie same właściwości może mieć również nasza woda kranowa, która zostanie poddana elektrolizie, czyli rozdzieleniu soli przy pomocy prądu elektrycznemu. Warto przemyśleć z dużą uwagą, które rozwiązanie będzie dawało większe możliwości te zdrowotne i te ekonomiczne. Jeśli chcemy kompleksowo dbać o dobrą gospodarkę naszego organizmu z całą pewnością warto również zadbać o wyeliminowanie z wody nadmiernych ilości żelaza, w tym przypadku pomoże nam odżelaziacz wody. Posiadający specjalne złoża filtr, zapobiegnie dostawaniu się do naszego organizmu jonów żelaza ponad normę.

Jak widać można łatwo znaleźć powiązanie pomiędzy ekologią, a dbaniem o własne zdrowie i spożywanie dobrej jakości wody. Oczywiście to na które z rozwiązań się zdecydujemy będzie zależało od nas. Jednak nie można zapominać o tym, że jeśli się postaramy z powodzeniem możemy wpłynąć na zanieczyszczenie plastikowymi butelkami okolicy, co może dać również skutki o szerszej perspektywie.