You are currently viewing Wystrój okien w małych wioskach a miastach

Wystrój okien w małych wioskach a miastach

Wnętrze domu zazwyczaj powinno odzwierciedlać charakter osób, które w nim zamieszkują, gdzie nawet najmniejsze elementy wyposażenia mogą mieć ogromny wpływ na odczucie ewentualnych gości, którzy przekroczą próg drzwi wejściowych. Warto więc odpowiednio podejść do projektowania takiego wystroju, gdzie możemy podejmować się różnych stylów przyjętych w obrębie naszego miejsca zamieszkania, lub projektować kompletnie własne i unikalne rozwiązania.

Okna – jak ludzie o nie dbają?

okna józefówW ten sposób wykształcają się często unikalne kultury, gdzie sposób dobierania kolorów i prezentowanych form może ulec znacznej zmianie, czy to znajdujemy się na północy Polski czy na południu. Warto więc zauważyć, że taki element jak okna domu, mogą stanowić idealny sposób na nadawanie klimatu w naszych czterech ścianach. Zazwyczaj ozdoby w takich miejscach tworzone są po to, aby mogły być dojrzane przez zewnętrzne osoby, niżeli domowników. W małych miejscowościach do tych elementów przykłada się o wiele bardziej uwagi, niż w budynkach mieszkalnych czy kamienicach. Okna Józefów zawsze stanowiły bardzo ciekawy element, gdzie przejeżdżając sobie samochodem, można wpatrywać się w dodatki na nich umieszczone i jedynie podziwiać wszelkie elementy. Najczęściej były to sezonowe wystawy, które prezentowały wydziergane bałwanki czy czapeczki świętych mikołajów, rozwieszone wokół palących się kolorowych lampek. Zazwyczaj firanki wtedy przybierały bardziej kolorowych aspektów, gdzie popularne były blade róże, czy chociażby krótkie, jasno białe, na końcu których znajdowały się zawieszone puchate kuleczki, imitujące kulki śnieżne. Porównując je do tego, co prezentowały okna znajdujące się w domostwach w Piasecznie, to brakowało takiego dodatkowego uroku do miastowego klimatu. Były porozwieszane kolorowe lampki, ponaklejane naklejki na szyby, ale wszystko wydawało się takie pozbawione własnego wkładu. W końcu okna stanowią pewien element, który ukazuje nasz dom zewnętrznemu światu. Trzeba się więc bardziej do tego zadania przyłożyć. Mamy jednak ograniczone możliwości, ale trzeba pamiętać, że okna znajdujące się po tej samej stronie, ale w większym odstępie, nadal można świetnie wykorzystać.

Chociażby Józefów wykorzystał w ten sposób okna i stworzyła tam rodzina napis ?Wesołych?? i ?…Świąt!?. Wyglądało to naprawdę ładnie, szczególnie, że pod tymi napisami były zapewne wypisane imiona domowników. Trzeba więc znaleźć odpowiedni sposób na zaprezentowanie swojego domu, nawet w przypadku jeśli nie panuje żaden specyficzny czas, któremu warto byłoby się podporządkować.