You are currently viewing Wyposażenie nowoczesnych placów zabaw

Wyposażenie nowoczesnych placów zabaw

Każdy z nas, wspominając swoje dzieciństwo, pomyśli o długich godzinach spędzanych z dzieciakami z sąsiedztwa na placu zabaw pod własnym blokiem. Mimo że wydawałoby się, że czasy się zmieniają i dziś prym wiodą komputery i tablety.

Producent placów zabaw – różnorodna oferta

place zabawMimo że psychologowie coraz częściej zwracają uwagę na to, że komunikacja internetowa zastępuje nastolatkom realny kontakt z rówieśnikami – najmłodsze dzieci wciąż chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu – dlatego na żadnym osiedlu nie powinno zabraknąć placu zabaw. Polecany producent placów zabaw oferuje zestawy zabawowe najwyższej jakości. Wykonywane są one z surowca naturalnego – drewna, które poddawane jest impregnowaniu ciśnieniowemu, aby w ten sposób zwiększyło swoje właściwości odpornościowe na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Solidne zabetonowanie urządzeń w gruncie zapewnia całkowicie bezpieczną eksploatację, niezależnie od obciążenia wiatrem lub ciężarem użytkowników. Ponadto pomalowanie urządzeń zabawowych na dowolne kolory sprawia, że plac zabaw staje się miejscem, które zaspokaja potrzeby estetyczne dzieci.

polecany producent placów zabawZ zielonych, niebieskich czy żółtych piaskownic i zjeżdżalni o wiele milej korzystać niż z tych „zwykłych”. To dlatego producenci placów oferują zestawy zabawowe w różnych kolorach. Te najbardziej rozbudowane cieszą się największą popularnością wśród dzieci – taki przykładowy zestaw może składać się z małej i dużej zjeżdżalni, kilku zadaszonych wież i pomostów pomiędzy nimi, z pomostu ruchomego wykonanego z deski opartej na łańcuchach, kratownicy, rury strażackiej, ściany wspinaczkowej czy ściany liniowej. To wiele atrakcji dla wszystkich dzieci. Oczywiście te najmłodsze powinny korzystać z takiego zestawu pod okiem opiekuna, natomiast starsze bez problemu mogą bawić się z rówieśnikami. Nierzadko projektanci placów zabaw decydują się też na opcje, które oprócz dobrej zabawy, pozwalają ocenić sprawność dzieci – to zestawy sprawnościowe, które pokazują, czy rozwój dziecka pod względem motoryki dużej przebiega prawidłowo. Taki zestaw pokazuje na przykład to, jak dziecko radzi sobie z równowagą czy z przeskokami.

Pamiętajmy, że oprócz rozwiązań dla starszych dzieci, na placu zabaw powinno znaleźć się dużo opcji dla młodszych – na przykład sprężynowce pozwalające im na bezpieczne bujanie się, a także piaskownice, w których mogą bawić się w dom. Ciekawym pomysłem jest też drewniany pociąg, dzięki któremu dzieci mogą udać się na wycieczkę w dowolne miejsce – ogranicza je tylko ich własna wyobraźnia.