You are currently viewing Wypadek podczas spawania ogrodzenia

Wypadek podczas spawania ogrodzenia

Każdy istniejący już kilkadziesiąt lat most potrzebuje konserwacji, aby mógł służyć kolejne kilkadziesiąt lat dla ludzkości. Podczas prac konserwatorskich wykonuje się wiele robót budowlanych. Jedną z nich jest spawanie metalowych części w tym aluminiowych.

Ogrodzenia z Warszawy były zbyt słabe

ogrodzeniaPodczas prac konserwatorskich mostu może być on wyłączony z użytkowania lub ruch samochodowy może się odbywać. W Warszawie podczas konserwacji jednego z mostów nie był on wyłączony z użytkowania, a więc samochody mogły jeździć po nim podczas wykonywania prac. Spawanie aluminium nie jest na pewno łatwym zadaniem, szczególnie jeśli jest wykonywane na wysokościach. Właśnie podczas wykonywania tych prac doszło do wypadku na moście w Warszawie. Jadąca ciężarówka, która przewoziła między innymi takie elementy jak automatyka do bram oraz bramy wjazdowe i garażowe doznała kolizji z blachą aluminiową, która spadła pracownikom spawających aluminium na wysokich elementach mostu. Huk był ogromny podczas zderzenia rozpędzonej ciężarówki z blacha aluminiową lecącą z dużej wysokości. Blacha, która została odrzucona pędem ciężarówki przebiła ogrodzenia z Warszawy oraz balustrady, które znajdywały się na moście. Na szczęście w tym wypadku żadna osoba nie ucierpiała. Jednak jak w przypadku każdej kolizji na miejscu musiały zjawić się służy policyjne oraz porządkowe, przez co przejazd przez most początkowo był w ogóle nie możliwy, a z czasem przeprawa odbywała się ruchem wahadłowym. Wypadek ten wpłyną na zwiększenie się kroków w stolicy Polski, przez co żaden kierowca na pewno nie był zadowolony, a wiele osób spóźniło się do pracy.

Przez ten wypadek służby konserwujące most z blach aluminiowych miały jeszcze więcej pracy ponieważ musiały naprawić uszkodzone ogrodzenia oraz barierki. Balustrady pomiędzy jezdnią oraz chodnikiem także zostały uszkodzone. Także konserwacja mostu wydłuży się o kilka kolejnych dni.