You are currently viewing Wykorzystanie agregatów gazowych

Wykorzystanie agregatów gazowych

Agregaty prądotwórcze stanowią niezbędny element wyposażenia wielu budynków, takich jak szpitale czy posterunki policji. Bardzo często korzysta się z nich na budowach, gdzie nie ma jeszcze dostępu do sieci elektroenergetycznej, ale konieczne jest zastosowanie różnych narzędzi, wymagających zasilania.

Agregaty są ekonomiczne

Agregaty gazowe	Coraz częściej w agregaty o małej mocy wyposażone są gospodarstwa domowe, gdzie urządzenie to stanowi zabezpieczenie na wypadek poważniejszej awarii sieci, a te, ze względu na gwałtowne zmiany pogody w naszym kraju, zdarzają się nawet kilka razy do roku. Osoby czy firmy zainteresowane posiadaniem własnego agregatu powinny wziąć pod uwagę wiele czynników. Pierwszym z nich jest koszt samego urzędzenia – ze względu na rodzaj paliwa i moc agregatu, cena może się znacząco różnić. Koleje ważne kryterium to częstość użytkowania agregatu ale też czas pracy urządzenia za każdym razem, gdy je włączamy. Jedni będą z agregatu korzystać kilka razy do roku po parę godzin, a w innych miejscach – jak wspomniany wcześniej teren budowy – agregat jest niezbędny w codziennej pracy i może działać nawet kilkanaście godzin bez przerwy. Ważne jest też i to, czy potrzebny jest nam agregat stacjonarny, czy może mobilny, a jeśli mobilny, to jak duży. Najmniejsze egzemplarze, które możemy zabrać do kampera, będą ważyć około dwudziestu kilogramów, z kolei sprzęt stosowany na budowie może być już większy.

Agregaty gazowe	Jeśli chodzi o zastosowania przemysłowe czy też bardzo częstą pracę, warto rozważyć wybór agregatów gazowych. Mogą być zasilane gazem z butli albo też z sieci. Częstą opcją są agregaty pracujące na gazie sprężonym (CNG), choć z tej możliwości nie wszyscy jeszcze korzystają. Agregat gazowy jest urządzeniem bardziej ekonomicznym niż pozostałe rodzaje agregatów, tj. benzynowych i wysokoprężnych. Zużycie paliwa jest na podobnym poziomie, co w agregatach wykorzystujących benzynę, jednak sama cena paliwa jest w tym przypadku znacząco niższa. Agregaty gazowe produkują mniej spalin, są więc bardziej przyjazne dla środowiska. Konstrukcja i działanie agregatów na gaz ziemny sprawiają, że bardzo rzadko dochodzi w nich do usterek. Są to konstrukcje bardzo solidne, praktyczne i niezawodne.

Przystosowane są do długiej pracy, tak więc doskonale sprawdzą się przy nawet bardzo długich przerwach w dostawie prądu albo w sytuacji, gdy trzeba wydłużyć czas pracy na budowie. Pod względem głośności pracy nie są uciążliwe: stosuje się w nich nowoczesne rozwiązania, które mają za zadanie wytłumić agregat, aby poziom hałasu nie był zbyt wysoki.