You are currently viewing Wykonywanie ociepleń dachowych w Poznaniu

Wykonywanie ociepleń dachowych w Poznaniu

W każdym roku coraz bardziej rosną wymagania w kwestii izolacyjności termicznej obiektów budowlanych. Nic więc dziwnego, że projektanci i wykonawcy coraz większą uwagę przykładają do wykonywania izolacji termicznych. W Poznaniu istnieje bardzo wiele firm oferujących usługi w tym zakresie.

Ocieplenia dachu wełną mineralną

ocieplenia dachuTak duże zapotrzebowanie jest uzasadnione tym, że w mieście brakuje mieszkań i wielu deweloperów decyduje się na wykonanie nowych inwestycji lub wykończenie poddaszy kamienic i przystosowanie ich do przyjęcia lokatorów. Wykonanie termomodernizacji poddaszy wymaga bardzo szczególnej uwagi. Jest tak, ponieważ ciepło unosi się ku górze, a to determinuje fakt, że większość ciepła zgromadzonego w danym obiekcie ucieka właśnie przez dach. Inwestorzy z Poznania bardzo cenią sobie przedsiębiorstwa, które wykonują izolacje wysokiej jakości, ponieważ w przyszłości skutkuje to zmniejszeniem kosztów ogrzewania. W zależności od tego, z jakim dachem mamy do czynienia należy postępować w różny sposób. Dachy płaskie, które są wykonane z płyt żelbetowych, mogą być zaizolowane przy użyciu płyt styropianowych. Jest to bardzo popularne rozwiązanie szczególnie w przypadku coraz bardziej rozpowszechnionych dachów zielonych. Twarde płyty z tworzywa sztucznego nie przepuszczają jednak wody ani pary wodnej.

ocieplenia dachuZaplanowanie modernizacji istniejących dachów stromych, wymaga od wykonawcy zapoznania się z ich istniejącą konstrukcją. Zwykle jest tak, że firmy wykonujące ocieplenia dachu w Poznaniu nie zajmują się przebudową całego pokrycia. W takich przypadkach najlepiej sprawdza się wełna mineralna. Jest ona cięższa niż styropian, jednak dzięki swojej strukturze przepuszcza parę wodą. Aby nie dopuścić do zamoknięcia izolacji podczas opadów atmosferycznych, najpierw fachowy montują folię paro-przepuszczalną. Jej zadaniem jest umożliwienie odpływu pary z wnętrza budynku przy jednoczesnym zabezpieczeniu wełny mineralnej przed wodą zewnętrzną. Następnie pracownicy wypełniają płytami z materiału izolacyjnego przestrzeń między krokwiami, zabezpieczając je przed wypadnięciem specjalnymi uchwytami wykonanymi z twardego aluminium lub ze stali ocynkowanej. Wiele firm poznańskich oprócz ułożenia izolacji oferuje również wykonanie kolejnych etapów prac.

Zakrywają ułożoną wełnę mineralną kartonowo – gipsowymi płytami, które przykręcane są do elementów konstrukcyjnych poddasza. Jeżeli firma wykona usługę profesjonalnie, to nasze poddasze będzie ciepłe nawet zimą, a rachunki z pewnością się zmniejszą. Warto więc zainwestować w wysokiej jakości materiały izolacyjne oraz wybrać jak najlepszego wykonawcę.