Metal w domu i na balkonie: balustrady

Moda na metalowe elementy w wykończeniu i wystroju wnętrz zatacza balustrada metalowacoraz szersze kręgi. Elementy czysto dekoracyjne i artystyczne mieszają się z tymi typowo funkcjonalnymi, ale coraz częściej  dany przedmiot pełni obie role. Tak jest również w przypadku metalowych balustrad na schodach i balkonach.

Współczesne balustrady wykonane są zwykle ze stali nierdzewnej. Z uwagi na swoje właściwości, tj. ze względu na odporność na kwasy, korozję i uszkodzenia, a także z powodu wysokiej wytrzymałości mechanicznej i braku wrażliwości na zmiany temperatur, nadają się znakomicie do wielu różnych miejsc. Zarówno wnętrza domów jednorodzinnych, jak i biurowców czy centrów handlowych, a także balkony i schody wystawione na działanie zmiennej pogody – wszystkie te miejsca są odpowiednie dla metalowych balustrad.

Metal pozwala się dowolnie kształtować, a jego prostota i połysk nadają mu klasy i elegancji. Dzięki temu prezentuje się znakomicie w różnorodnym otoczeniu czy w zestawieniu ze szkłem, drewnem lub ceramiką, a także innymi elementami. Jeśli chodzi o balustrady nierdzewne Kraków i jego okolice to miejsca, w których ten typ balustrad jest najpopularniejszy w Polsce. Inne duże miasta, a także wiele innych miejscowości, nie pozostają w tyle i coraz częściej można napotkać metalowe balustrady, które wypierają inne, np. drewniane.

balustrady stalowe nierdzewne