You are currently viewing Wykończenie elewacji materiałem imitującym cegłę

Wykończenie elewacji materiałem imitującym cegłę

Ostatnim etapem wykończenia domu jest montaż elewacji na ścianach zewnętrznych budynku. Od tego, jaki materiał wybierzemy, zależeć będzie zarówno prezentacja naszego domu, jak i trwałość elewacji. Dobrze jest zatem zastosować surowiec, który nie wymaga specjalnej konserwacji i posłuży nam na długie lata.

Cegła retro i klasyczna

cegła elewacyjnaNie od dziś wiadomo, że najsolidniejszym materiałem budowniczym jest kamień. Ten jest jednak bardzo drogi, dlatego warto wybrać dobrej jakości substytut, który będzie prezentował się równie dobrze, a przy okazji będzie stanowić solidne wykończenie powierzchni ścian. Doskonale w tej roli sprawdza się cegła elewacyjna, której zastosowanie jest coraz bardzie powszechne. Jeśli zatem zależy nam na jakości wykończenia, warto postawić na dobrej jakości płytki klinkierowe imitujące prawdziwą cegłę. Są one wyjątkowo lekkie i proste w montażu. Nie wymagają też wielkiego zachodu, jeśli chodzi o zachowanie ich w dobrej jakości – wystarczy coroczne czyszczenie za pomocą sprężarki wodnej oraz zastosowanie raz na kilka lat odpowiedniego impregnatu. Ich główną zaletą jest to, że świetnie prezentują się jako wykończenie elewacyjne. Domy obłożone klinkierem wyglądają bardzo solidnie i takie też są. Płytka imitująca cegłę posiada wszystkie jej właściwości – dzięki połączeniu piasków kwarcowych z żywicami polimerowymi stanowią materiał wyjątkowo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także na oddziaływanie warunków atmosferycznych, takich jak wiatr, deszcz, promienie słoneczne oraz mróz.

cegła elewacyjnaPrzez długie lata zachowują swój oryginalny wygląd, a wykonane są tak, żeby jak najwierniej oddawać charakter wypalanej cegły – posiadają liczne przebarwienia, dzięki którym prezentują się wyjątkowo naturalnie. Dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, zaś każda płytka posiada swój unikatowy, nieregularny kształt, dzięki czemu każdy dom wykończony cegłą elewacyjną zyskuje niepowtarzalnych charakter. Płytkami klinkierowymi można obłożyć zarówno całą powierzchnię ścian budynku, jak i tylko ich część – stanowią wtedy jedynie element ozdobny, który jest znakiem współczesnych czasów. Cegła elewacyjna jest dostępna w dwóch wariantach: retro oraz klasycznym.

Ten pierwszy dedykowany jest tym, którym zależy na uzyskaniu krzykliwego efektu, ten drugi z kolei doskonale sprawdzi się jako wykończenie domu, którego gospodarze cenią sobie tradycyjne rozwiązania. Klinkierowe płytki znajdują ponadto zastosowanie w dekorowaniu wnętrz – znakomicie pasują jako element dekoracyjny każdego salonu czy też kuchni.