You are currently viewing Wygoda i estetyka – zewnętrzne drzwi przesuwane

Wygoda i estetyka – zewnętrzne drzwi przesuwane

Mieszkanie w domach jednorodzinnych ma wiele zalet, lecz wiele wskazuje na to, że najwięcej osób daje się przekonać do nich dzięki możliwości posiadania tarasu lub ogródka. Trudno się oprzeć wizji wyjścia na swój świeżo skoszony trawnik w ciepłe, letnie popołudnie. Ma to też wiele zalet objawiających się podczas organizowania wszelkiego rodzaju przyjęć i imprez towarzyskich. Niemniej jednak, pomiędzy wnętrzem domu a tarasem muszą być jakiegoś rodzaju drzwi, które np. zimą zabezpieczą domowników przed chłodem.

Przesuwne drzwi jako wyjście na taras

drzwi przesuwne zewnętrzne Świetnie sprawdzą się tutaj drzwi przesuwne zewnętrzne, które nie dość, że doskonale spełnią swoją funkcję wygodnego wyjścia na taras lub ogródek, ale również dodadzą pomieszczeniu elegancji i stylu. Tego typu drzwi zawsze są niemalże całe przeszklone, dzięki czemu sam pokój jest dużo lepiej doświetlony światłem naturalnym i do wieczora jest w nim naprawdę jasno. Najlepszym materiałem na tego rodzaju drzwi jest zdecydowanie drewno. Doda ono fantastycznego uroku całemu pomieszczeniu a w połączeniu z wpadającym przez szybę światłem słonecznym stworzy niepowtarzalny i oryginalny klimat. Poza niezaprzeczaną estetyką, drzwi te mają również zalety leżące po stronie funkcjonalności. Przede wszystkim są niezwykle łatwe i wygodne w obsłudze. Nie trzeba używać dużo siły, aby je otworzyć, zatem poradzą sobie z tym nawet dzieci i osoby starsze.

drzwi przesuwne zewnętrzneW przypadku tych dwóch grup wiekowych nie bez znaczenia będzie na pewno niski próg. Dzieci nie będą się o nic potykać, a seniorzy nie będą musieli podnosić przesadnie nóg. Skrzydła takich drzwi są wobec siebie niezależne – nie trzeba zasunąć jednego, aby odsunąć drugie. To również odczuwalnie wpływa na komfort użytkowania. Komfort ten jest również związany z oszczędzeniem przestrzeni. Takie drzwi najczęściej montuje się w salonach (jako że to właśnie salony są w większości przypadków połączone z tarasami), a wszyscy wiedzą, jak ważne jest zachowanie jak najwięcej miejsca na meble i wygodne poruszanie się po pokoju. Dzięki suwanym drzwiom nie trzeba się martwić o zużycie dodatkowej przestrzeni. Dodatkowym atutem jest możliwość zastosowania mechanizmów, dzięki którym drzwiami będzie można sterować zdalnie.

To już całkowicie maksymalizuje wygodę z przebywania w takim pomieszczeniu. Wystarczy jedynie odpowiednio długo przytrzymać przycisk na pilocie, a drzwi same rozsuną się na pożądaną szerokość. Drewniane drzwi przesuwane to fantastyczne rozwiązanie, które ożywi salon i podniesie komfort życia w nim. Inwestycję tę z pewnością docenią wszyscy domownicy i zapraszani na przyjęcia goście.