You are currently viewing Widiowe tarcze stalowe do cięcia drewna

Widiowe tarcze stalowe do cięcia drewna

Tarcze służące do cięcia drewna wykonywane są z wysokiej jakości materiałów. Istnieje ich kilka rodzai. Najpopularniejszymi są widiowe tarcze do cięcia drewna, które charakteryzują się precyzyjnością podczas cięcia, jak i długą żywotnością.

Uniwersalne tarcze do drewna

tarcze do drewnaOprócz tego zapewniają także stabilną obróbkę, równocześnie gwarantując cięcie danego materiału bez uszkodzeń oraz wykruszeń krawędzi. Tarcza do drewna widia doskonale sprawdza się zarówno do cięcia twardego, jak również miękkiego drewna oraz płyt wiórowych, lignofolu warstwowego, a także materiałów drewnopodobnych. Profesjonalne tarcze idealnie nadają się do zastosowania również w szlifierkach kątowych, zapewniając tym efektywną pracę oraz cięcie. Wpływa to także na bezpieczeństwo użytkowania oraz na dokładność Tarcze widiowe cechują się także starannym wykonaniem, jakie zauważalne jest na przykład podczas precyzyjnie przylutowanych indukcyjnych zębów, wykonanych ze spiekanych węglików. Zęby mocowane są pod właściwym kątem nachylenia. Użycie powyższej tarczy skutkuje wykonaniem równomiernego, jak i szybkiego cięcia. Szeroki asortyment tarcz do cięcia drewna zapewnia różnorodność oraz możliwość wyboru tej odpowiedniej, przystosowanej do rodzaju ciętego drewna lub materiału drewnopodobnego.

tarcze do drewnaPoszczególne piły różnią się od siebie przede wszystkim wielkością otworów w tarczach, ilością zębów, a także grubością oraz średnicą. Wszelkie tarcze wykonywane są z odpornej na odkształcenia i zniszczenia stali, która wykrawana jest za pomocą lasera. Pyłki z węglika spiekanego znajdujące się w tarczach wpływają pozytywnie na wytrzymałość oraz zapewniają możliwość wielokrotnego ostrzenia. Ostrzenie tarcz widiowych odbywa się zazwyczaj za pomocą twardszych od nich tarcz diamentowych. Podczas cięcia drewna, należy dobierać tarcze do rodzaju drewna, w zależności od tego jakie drewno zamierzamy ciąć. Inne tarcze potrzebne są do pracy z drewnem litym twardym, a inne do drewna miękkiego bądź lignofolu warstwowego. Piły tarczowe o średnicy większej niż sześćset milimetrów najczęściej stosuje się do przecinarek jedno-tarczowych lub dwu-tarczowych. Większe średnice pił widiowych lub zwykłych zazwyczaj wyposażone są w dodatkowe, chłodzące wycięcia.

Piły z uzębieniem typu GS przeznaczone są na przykład do cięcia suchego drewna litego, natomiast do cięcia drewna mokrego zaleca się wykorzystanie pił widiowych wyposażonych w przystosowaną do obróbki tego rodzaju materiału tarczę stalową, ponieważ niedostosowana i niewłaściwa piła może się ślizgać, a tym samym wywoływać niebezpieczeństwo.