You are currently viewing Urządzanie placu budowy ? ogrodzenia, kontenery i bramy

Urządzanie placu budowy ? ogrodzenia, kontenery i bramy

Rozpoczynając budowę, każdy kierownik budowy musi zapewnić odpowiednie warunki pracy jak i budowy. W tym celu każdy plac budowy musi być odpowiednio urządzony oraz odpowiednio ogrodzony. Takie planowanie musi znaleźć się w planie BIOZ, który zostaje utworzony jeszcze przed rozpoczęciem plac budowlanych.

Ważne elementy plac budowy

Plac budowy

Aby zapewnić bezpieczeństwo przechodniów, jak i robotników każdy teren budowlany musi zostać ogrodzony. Takie ogrodzenie musi posiadać przynajmniej półtora metra wysokości. Obecnie z dostaniem ogrodzeń na budowę nie ma problemu, gdyż ogrodzenia budowlane można po prostu wynająć. Jest to dobra opcja dla małych firm budowlanych, których nie stać na zakup własnego ogrodzenia. W Warszawie na pewno można znaleźć firmę, która zaoferuje nam ogrodzenie budowlane najwyższej jakości. Ogrodzenia tymczasowe mogą być zarówno ażurowe, jak i pełne, zależnie, czy potrzebna jest dobra widoczność. Wiadomo, lepiej, gdy takie ogrodzenia budowlane są pełne, wtedy nikt wścibski nie zagląda na budowę. Po wykonaniu ogrodzenia tymczasowego. Na terenie budowy musi znaleźć się również zaplecze dla pracowników, jak i biuro budowy. Często w tym przypadku wykorzystuje się kontenery, w Warszawie również można znaleźć wiele firm, które oferują wynajem takich kontenerów socjalnych, jak i pod biura. Dla pracowników powinny znaleźć się szatnie, stołówka, miejsce, gdzie można przygotować posiłek, jak i zaplecze sanitarne z ustępami oraz umywalkami. Dobrze także aby znalazły się kontenery z miejscem, gdzie pracownicy mogą wziąć prysznic. Biuro budowy, jak i kontenery dla pracowników najczęściej znajdują się przy wejściu na budowę. Takowe znajduje się w ogrodzeniu tymczasowym. Ważne aby przy wejściu znalazła się również żółta tablica informacyjna o budowie. W ogrodzeniu tymczasowym na terenie budowy nie może zabraknąć również bram wjazdowych na teren budowy, aby mogły się dostać na niego ciężki sprzęt czy też samochody dostawcze z materiałami budowlanymi. Dzięki ogrodzeniu tymczasowemu z elementów gotowych czasem wystarczy usunąć jeden element i tym samym możliwy już jest wjazd na teren prowadzonych prac budowlanych. Będąc kierownikiem budowy należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu terenu budowy, według przepisów bezpieczeństwa i higieny prac, według norm oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury.

Dlatego podczas etapu prac projektowych przygotowuje się plan BIOZ czyli plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia. Dlatego terenu budowy należy przede wszystkim ogrodzić, jak i przygotować zaplecze dla swoich pracowników.

Więcej o istotnych elementach budowy dowiesz się na http://metalowy24h.pl