You are currently viewing Typy rębaków dostępne na rynku

Typy rębaków dostępne na rynku

Wśród wielu maszyn pomagających nam w uporządkowaniu ogródków, bądź większych terenów przemysłowych dość istotną rolę odgrywają rębaki. Służą przede wszystkim to przetworzenia suchych gałęzi drzew, które jesienią spadły na trawnik w zrębki do ponownego wykorzystania. Producenci oferują wiele rodzajów maszyn rozdrabniających, jednak zazwyczaj są one dedykowane do stosowania w przemyśle.

Rębak i jego specyfikacja

rębaki	W przypadku rębaków sprawa wygląda odrobinę inaczej – przy wyborze odpowiedniej specyfikacji można również cieszyć się zastosowaniem tak praktycznego urządzenia w domu. Rębaki dzielą się przede wszystkim na urządzenia przemysłowe i przydomowe. Dostosowane są do każdego rodzaju pracy, nawet do rozdrabniania bardzo grubych gałęzi, jeśli tylko posiadają odpowiedni osprzęt. Dlatego tak ważne jest, aby kupując rębak dokładnie zwrócić uwagę na specyfikację. Maszyny przemysłowe są zazwyczaj bardzo dużych rozmiarów, co wyróżnia je na pierwszy rzut oka od rębaków do prac ogrodowych. Mają większą ilość noży, większą średnicę przyjmowania drewna oraz wiele innych komponentów. Należy jednak podkreślić, że najważniejszą rolę w całym urządzeniu pełni silnik. Aktualnie na rynku znajdują się modele zasilane elektrycznie, bądź spalinowo. Od pewnego czasu dużym zainteresowaniem cieszą się również rębaki z możliwością podpięcia ich do ciągnika. W ten sposób można sprawnie i dokładnie pozbyć się suchych gałęzi i konarów drzew z dużego pola rolnego.

rębaki	Poza tym liczy się również ilość oraz długość noży tnących, ale również opcje tarczowe. Rębak ogrodowy ma zazwyczaj małe zapotrzebowanie mocy, jest w stanie rozdrobnić gałęzie tak, że zrębki będą idealnie nadawały się do palenia w piecach z podajnikiem ślimakowym. Wszelkiego rodzaju odpady drzewne znajdujące się na działkach mogą stanowić dodatkowy opał w postaci pelletu, co sprawi, że otrzymamy czystą działkę oraz zaoszczędzimy na ogrzewaniu. Rębaki przemysłowe w formie maszyn z własnym napędem kołowym wymagają tylko ukończenia odpowiedniego kursu, natomiast aby być kierowcą takiej maszyny w zupełności wystarczy prawa jazdy kategorii B. Rębaki znajdujące się ofertach producentów są stworzone z myślą o zapotrzebowaniu na usuwanie suchych kawałków drzew z wielu terenów. Zarówno zakłady przemysłowe, jak i rolnicy znajdą model spełniających ich oczekiwania.

Szeroki wybór przede wszystkim daję możliwość zastosowania rębaka nawet na najmniejszej działce, ponieważ urządzenia ogrodowe są małych rozmiarów. Poza tym bardzo precyzyjnie wykonują swoją pracę dając nam dodatkowy opał zupełnie za darmo.