You are currently viewing Tanie domy w Solcu i ich mocne strony

Tanie domy w Solcu i ich mocne strony

Budownictwo szkieletowe jest kojarzone przede wszystkim ze znacznie mniejszymi kosztami całkowitymi oraz krótszym czasem realizacji. Wymienione przed chwilą aspekty sprawiają, że domy szkieletowe są w ostatnim czasie bardzo chętnie wybierane przez użytkowników indywidualnych.

Domy w Solcu i innych miastach

domy w SolcuWarto przy tym pamiętać, że domy z drewna posiadają swoją unikalne cechy, które mogą dodatkowo zachęcać do budowy domu w tej technologii. Powracając do przytoczonego wcześniej przykładu, niewątpliwą zaletą jaką mogą się pochwalić domy prefabrykowane tworzone w oparciu o konstrukcje szkieletowe, jest krótki czas budowy. To największa zaleta, która sprawia, że domy pasywne wykonywane z komponentów szkieletowe generują zauważalnie mniejsze koszty związane z robocizną. W przypadku podstawowych projektów, czas budowy wynosi zaledwie kilka miesięcy. Ze względu na to ostateczny koszt budowy jest zazwyczaj znacznie niższy, niż w przypadku konstrukcji murowanych. Dodatkowo krótki czas realizacji projektu sprawia, że domy energooszczędne budowane w analizowanej technologii nie są zależne od pory roku oraz warunków atmosferycznych. Ma to spore znacznie, szczególnie w przypadku mniejszych miejscowości, które mają znacznie gorszą infrastrukturę drogową. Zazwyczaj tanie domy w Solcu są budowane dłużej, niż w przypadku większych miast, ale domy szkieletowe są konstruowane na tyle szybko, że różnica ta nie będzie zbytnio odczuwalna.

domy w SolcuNajwięcej czasu zajmuje rzecz jasna przygotowanie fundamentów, które muszą następnie wyschnąć, aby możliwe było położenie konstrukcji z drewna. W tym kontekście domy pasywne z drewna są w znacznej mierze uzależnione od fundamentu, ale dalsze etapy są wykonywane bardzo sprawnie. Odpowiednio przygotowana płyta fundamentowa to więcej niż połowa sukcesu jeśli chodzi o domy prefabrykowane z elementów drewnianych. Kolejną zaletą, którą mogą się pochwalić domy energooszczędne z drewna jest niewielkie zapotrzebowanie na energię niezbędną do ogrzania budynku. Oczywiście domy szkieletowe nie są w stanie akumulować ciepła ze względu na niewielką chłonność ścian, ale z drugiej strony budynki tworzone w ten sposób bardzo szybko się nagrzewają jeżeli warstwa izolacyjna jest szczelna. Z całą pewnością, dobrze zaprojektowane domy z drewna nie ustępują konstrukcjom betonowym pod względem efektywności energetycznej.

Oczywiście domy pasywne oparte na materiałach drewnianych muszą być konstruowane w sposób bezbłędny, w stu procentach zgodny z projektem, gdyż w innym przypadku możemy mieć do czynienia z pogorszeniem parametrów technicznych budynku.