You are currently viewing Szkło w architekturze

Szkło w architekturze

Szkło to jeden z podstawowych materiałów wykorzystywanych w nowoczesnej architekturze wnętrz. To dlatego, że wygląda on stylowo i sprawia, że w prosty sposób można uzyskać wyjątkowy charakter danej przestrzeni. O zaletach, jakie niesie wykorzystanie szkła, wiedzą wszyscy projektanci wnętrz, dlatego zazwyczaj, gdy zgłasza się do nich ktoś z prośbą o wykonanie nowoczesnego projektu biura, domu czy innego obiektu, elementy szklane pojawiają się w realizacji.

Ekskluzywne balustrady ze szkła

szklane balustrady wybierane w krakowieMogą to być na przykład drzwi szklane – choć w domu czy mieszkaniu zazwyczaj cenimy sobie prywatność i wolimy tradycyjne drzwi, do biura drzwi szklane są jak znalazł. Dzięki nim możemy w prosty sposób uzyskać profesjonalny wygląd pomieszczenia. Na takich drzwiach ze szkła hartowanego można też wygrawerować logo. Możliwe jest też wykonanie szklanych ścian. Takie przeszklenia to dobry pomysł dla biur, w których w jednym pomieszczeniu przebywa spora ilość pracowników, a ze względu na swoje obowiązki służbowe, większość z nich potrzebuje ciszy i spokoju. Za pomocą takiego przeszklenia można zapewnić pracownikom komfortowe warunki, jednocześnie nie odcinając ich od otoczenia i nie narażając ich na klaustrofobię. W przypadku biur, warto pomyśleć także o szklanych balustradach do schodów. W nowoczesnym biurowcu jest to właściwie podstawa. Chociaż niektórzy obawiają się tego rozwiązania, bojąc się o wytrzymałość i trwałość takich balustrad, producenci uspokajają.

szklane balustrady wybierane w krakowieSzklane balustrady wybierane w Krakowie są równie solidne co balustrady wykonane ze stali nierdzewnej. To dlatego, że szkło używane do wyrobu takich elementów, jest specjalnie wzmacniane poprzez hartowanie. To sprawia, że nie tak łatwo je uszkodzić. Nawet gdyby to się zdarzyło – szkło nie rozpadnie się i nie pokaleczy uczestnika wypadku, gdyż zostało wcześniej zabezpieczone specjalną folią PVB, która nie dopuści do rozprysku. Decydując się na szklane balustrady, warto zastanowić się nad rodzajem ich mocowania – oczywiście zależy to od efektu, jaki chcemy uzyskać. W nowoczesnych wnętrzach dobrze prezentują się balustrady mocowane punktowo. Wygląda to lekko i pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni. Z kolei jeśli zależy nam na stylowym połączeniu nowoczesności z klasyką, postawmy na balustrady szklane w profilach.

Szeroki wybór profilów pozwoli nam na uzyskanie konkretnego, oczekiwanego stylu przestrzeni. Jak widać, dzięki szkłu możemy w wyjątkowy sposób zaaranżować każde wnętrze. Warto pamiętać, że w ofertach producentów znajdują się też balustrady zewnętrzne, które będą dobrze komponować się na przykład z naszą elewacją, jeśli wykorzystamy je jako barierki balkonowe.