You are currently viewing Świece sojowe – praktyczna dekoracja

Świece sojowe – praktyczna dekoracja

Świece mogą mieć różne wielkości, kształty, kolory, a także zapachy. Często są one ,,zapakowane” w szklane słoiczki, czy metalowe puszki, jednak te bez otoczki też się znajdą – są idealne do świeczników. Wielość rodzajów sprawia, że czasem trudno jest wybrać właściwy model.

Czym się kierować przy zakupie świeczek?

ozdobne świece z wosku sojowegoCzy liczy się tylko wygląd, a może także skład czy rodzaj knota? Świece można podzielić ze względu na wykorzystany wosk. Świece parafinowe to te najtańsze i można by rzecz – klasyczne. Podczas ich palenia wydobywa się co najwyżej delikatny zapach, choć po ich zgaszeniu czuć smrodek. Dodatkowo parafina to substancja chemiczna, a jej opary są szkodliwe dla organizmu. W związku z tym takie świece są najmniej zdrowe i powinny być rzadko kiedy stosowane np. jako tealight do podgrzania kominka zapachowego. Dodatkowo mają one knot ze sznurka, który lubi zatapiać się z wosku a jego włoski mogą się ,,rozczochrać” co utrudnia ponowne zapalenie świecy. O wiele lepsze są ozdobne świece z wosku sojowego lub pszczelnego. To substancje naturalne i odpowiednio – roślinne i odzwierzęce. Mają naturalnie delikatnie żółtawy kolor i subtelny zapach.

świeczki sojoweCo więcej – podczas ich palenia nie wydobywają się żadne szkodliwe związku, zatem są one bezpieczne nawet dla alergików. Co więcej, w takich świecach zwykle włożony jest knot drewniany. Jest on sztywny, ustawiony pionowo, więc nie zatopi się w wosku. Poza tym drewno także wydziela przyjemny aromat podczas palenia, a my będziemy cieszyć się skwierczącym knotem, co przypomina drewno trzaskające w kominku. Dlaczego warto postawić na takie świece? Zwykle znajdują się one w szklanym słoiczku, rzadziej w metalowej puszce lub nie mają opakowania. Dzięki temu stanowią piękną ozdobę pomieszczenia. Można je łatwo przestawiać z miejsca na miejsce, będą pasować do każdego wnętrza. co więcej, świece mają też aspekt praktyczny. Dostępne są te pachnące wanilią, szarlotką, tulipanami, jak również świeżym praniem czy morską bryzą. Dzięki nim można nadać pomieszczeniu przyjemny aromat. Świece sojowe czy pszczelne będą idealne na prezent dla bliskiej osoby, która ceni pięknie pachnące, dekoracyjne dodatki do wnętrz.

Jak widać świece pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale i praktyczną. Są ozdobą pomieszczenia i sprawią, że będzie się w nim rozchodził przyjemny aromat. Obecnie świece można kupować w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach – w ten sposób można je dopasować nie tylko pod kątem aromatu, ale także aranżacji naszego pomieszczenia.