You are currently viewing Sufit podwieszany jako aranżacja wnętrza kuchni

Sufit podwieszany jako aranżacja wnętrza kuchni

Sufit podwieszany jako aranżacja wnętrza kuchni Niezwykle ciekawą ozdobą wnętrza kuchni jest sufit podwieszany. Jego konstrukcję umieszcza się tuż pod stropem. Niewątpliwym atutem jest możliwość wykorzystania go zarówno w wysokich i przestronnych pomieszczeniach, jak i w małych kuchniach w bloku, które są połączone z salonem. Sufit podwieszany posiada bardzo duży potencjał wizualny – można zamontować na nim ciekawe oświetlenie oraz zamaskować elementy, które prezentują się niekorzystnie (np. instalację elektryczną i wentylacyjną).

Sufity podwieszane — dopełnienie wnętrza kuchni

sufity podwieszane do kuchniPodczas budowy sufitu podwieszanego w kuchni należy nie tylko zwrócić uwagę na jego aranżację, lecz także na wybór odpowiednich elementów, prawidłowe montowanie regipsów, dobór wieszaków, płyt g-k oraz złączy, które są częścią jednego systemu. W tym celu najlepiej skorzystać z usług profesjonalnych firm, które doradzą, jakie wybrać sufity podwieszane do kuchni Łódź to miasto, w którym można znaleźć godnych polecenia fachowców, oferujących tego typu usługi. Warto, by klient skorzystał z pomocy specjalisty, gdyż istnieją różne sposoby na wykorzystanie sufitu podwieszanego w aranżacji kuchni i można mieć problem z jego wyborem. Jednym z nich jest sufit umieszczony w centralnym miejscu kuchni – najczęściej nad wyspą kuchenną lub nad stołem. Dzięki takiemu rozwiązaniu sufit przykuwa uwagę, gdyż jest bardzo widoczny. Należy zadbać o to, by sufit i wyspa kuchenna lub stół miały ten sam kształt. W ten sposób zostanie zachowana spójność w aranżacji. W kuchni, która stanowi osobne pomieszczenie, ciekawie zaprezentuje się sufit podwieszany wielopoziomowy.

sufity podwieszane do kuchniTakie rozwiązanie skomponuje się dobrze ze stylem minimalistycznym, gdyż sufit przełamie prostotę wykonania i stanie się najważniejszym elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Dla spotęgowania efektu można wykonać go w wersji dwukolorowej. W osobno wydzielonej kuchni dobrze sprawdzi się również sufit podwieszany nad szafkami, gdyż można zbudować go dookoła całego pomieszczenia kuchennego. Trzeba także pamiętać o zamontowaniu źródeł światła, by dobrze oświetliły blaty robocze. Szczególnie efektownie będzie prezentował się sufit podwieszany z oświetleniem LED. Na pewno nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Jego zastosowanie pozwoli uniknąć konieczności montowania wielu źródeł światła. Oświetlenie LED w tym suficie często wykonuje się w formie panelu równomiernie oświetlającego pomieszczenie. Można także wybrać taśmę, która podświetli brzegi konstrukcji. W przypadku aneksu kuchennego połączonego z salonem, który jest najczęstszym wyborem we współczesnej aranżacji wnętrz, warto znaleźć patent na oddzielenie kuchni od strefy wypoczynkowej.

Sufit podwieszany doskonale spełni tę funkcję, gdyż można zamontować na nim liczne punkty świetlne, które rozdzielą od siebie obydwa pomieszczenia. Decydując się na sufit podwieszany w kuchni, można nie tylko osiągnąć ciekawy efekt wizualny, lecz także zyskać praktyczniejsze korzyści: poprawić izolację termiczną wnętrza oraz jego akustykę. Warto więc wybrać ten rodzaj sufitu i urozmaicić swoją kuchnię.