You are currently viewing Stylowe garaże drewniane

Stylowe garaże drewniane

Czasami kiedy kupimy sobie auto, nie myślimy o późniejszym zadbaniu o niektóre kwestie. Kiedy zbliża się zima zdajemy sobie sprawę, że samochód zostanie wystawiony na wpływ czynników zewnętrznych. Dopiero wtedy zaczynamy zastanawiać się, co zrobić, żeby nie zniszczyć karoserii i zachować auto w dobrym stanie. Zimą samochody ze słabszymi akumulatorami wystawione na niskie temperatury mogą się szybciej rozładować.

Dlaczego warto posiadać garaż z drewna?

prosty podwójny garaż drewnianyWarto pomyśleć co zrobić, żeby zapewnić naszemu samochodowi odpowiednie warunki do przechowywania. W tym celu warto pomyśleć o jakimś garażu. Jeżeli mieszkamy w mieście, musimy zazwyczaj zdać się albo na brzydkie garaże blaszane z dala od bloku, albo na garaże podziemne. Jeśli jednak mieszkamy poza miastem, możemy pozwolić sobie na większa dowolność. Wiele osób zwraca też uwagę na wygląd garażu, ponieważ kwestia estetyki bywa istotna. Jeśli ktoś zwraca uwagę na architekturę ogrodu, może nie chcieć decydować się na nieestetyczny garaż. Żeby rozwiązać ten problem, można postawić na prosty podwójny garaż drewniany, który pozwoli na zachowanie estetyki i dodatkowo będzie funkcjonalny. Sprawdzi się wówczas, gdy na podwórku mamy więcej niż jedno auto. Oprócz kwestii wyglądu, garaże drewniane zyskują na popularności ze względu na swoje funkcje. Przede wszystkim, taki garaż można postawić niezwykle szybko.

prosty podwójny garaż drewnianyJeżeli wybierzemy gotowe moduły drewniane włącznie z konstrukcją szkieletową. W jaki sposób montuje się garaż? Potrzebna jest nam instalacja słupów na poziomej belce zwanej podwaliną. Należy złączyć ją z górną belką, którą inaczej nazywa się oczepem. Na tej belce oparta jest cała konstrukcja naszego dachu. Z kolei ściany garażu, podobnie jak w przypadku montowania paneli drewnianych, montowane są poprzez połączenie pióra i wpustu, dlatego nie musimy tracić czasu na dokładne rozmieszczanie kleju i oczekiwania na jego zaschnięcie. Kiedy zastanawiamy się nad szybkim rozwiązaniem, można zdecydować się na taki garaż drewniany, ponieważ można postawić go w krótkim czasie, poza tym jest niezwykle solidny, kiedy zostanie odpowiednio zaimpregnowany i dzięki niemu, auto będzie miało o kilka stopni więcej niż temperatura na zewnątrz.

Kolejnym plusem garażu jest jego niska cena. Za garaż murowany zapłacilibyśmy zdecydowanie więcej. Jest też tani w utrzymaniu. Drewno posiada termoizolację, dzięki czemu nasz garaż nie musi być dodatkowo ogrzewany. Podczas wyboru garażu i jego parametrów, pamiętajmy, że obiekt ten nie może przekroczyć powierzchni trzydziestu pięciu metrów kwadratowych. W innym wypadku musimy mieć pozwolenie na jego budowę.