You are currently viewing Style i kolory drzwi do domu

Style i kolory drzwi do domu

Drzwi do domu należy wybierać nie tylko pod kątem jakości wykonania, sposobu mocowania, czy materiału wykonania. Ważny jest też styl – drzwi muszą być dopasowane do wnętrza pod względem kolorystyki, dekoracji, wzornictwa. W dobrych salonach drzwiowych można znaleźć wiele ciekawych modeli, które sprawdzą się zarówno w domu nowoczesnym, industrialnym, prowansalskim czy innym.

Jak prezentują się poszczególne modele?

profesjonalna architektura wnętrzMożesz sprawdzić to w sklepie stacjonarnym bądź internetowym. Najmodniejsze drzwi loftowe w Katowicach mogą być wykonane z drewna lub szkła i metalu. Te drewniane zwykle są montowane na szynach – są to zatem drzwi przesuwne. Szyny mają prawie zawsze kolor czarny – idealny do loftu. Sprawdzą się one zarówno przy wąskich, jak i szerokich otworach drzwiowych. Stanowią idealne rozwiązanie do małych pokojów gdzie montaż drzwi skrzydłowych byłby niemożliwy lub też utrudniony. Idealne drzwi będą pomalowane na biało, szaro, czarno, mogą też mieć dodatkowe metalowe okucia np. w kształcie litery X. Z kolei drzwi innego typu będą mieć metalową czarną ramę i środek podzielony na prostokąciki wypełnione szklaną szybą. Sprawdzą się tam gdzie nie trzeba zachowywać pełni prywatności, a jednak chce się oddzielić przestrzeń np. salonu i kuchni lub jadalni. Można pokusić się też o drzwi z lustrem wenecki.

drzwi loftowe Wtedy widać co się dzieje na zewnątrz, ale z drugiej strony goście zobaczą tylko swoje odbicie. A jakie drzwi wybrać do wnętrza prowansalskiego czy shabby chic? Tu stawia się na postarzane drewno – najlepiej białe, ale z widocznymi przetarciami. Pasuje wtedy do surowego wyglądu tych wnętrz, a jednocześnie są jasne, więc nie będą zbyt ponure. Do wnętrz orientalnych, angielskich czy innych bogato zdobionych poleca się drzwi z witrażowymi okienkami. W drewnianej ramie są szklane ozdoby, które sprawią, że całość będzie pięknie się prezentowała. Z kolei do pokojów minimalistycznych czy skandynawskich zaleca się proste drzwi płytowe. Mogą być całkiem gładkie, z delikatnym prostym żłobieniem dookoła, jak również z okienkiem w formie kwadratu lub prostokąta, koniecznie z mlecznego szkła.

Takie drzwi często wybierane są także do łazienek – przez okienko widać czy światło jest zapalone – znak że ktoś jest w środku. W dobrych salonach drzwiowych z pewnością znajdziemy drzwi, które w stu procentach będą pasowały do wystroju naszego wnętrza. są drzwi pełne i z okienkami, proste i bogato zdobione, a także mocowane i otwierane na rożne sposoby. Tak ogromny wybór produktów daje szerokie pole do popisu każdemu miłośnikowi przepięknych wnętrz.