You are currently viewing Sala konferencyjna – jak ją urządzić?

Sala konferencyjna – jak ją urządzić?

Zaprojektowanie sali konferencyjnej to trudniejsze zadanie niż by się wydawało. To miejsce, w którym mają miejsce spotkania biznesowe, podpisywanie umów i kontraktów czy też różne prezentacje i wykłady. Właśnie dlatego aranżacja sali konferencyjnej jest bardzo ważna i istotna podczas projektowania wyglądu firmy.

Wybór mebli konferencyjnych

meble konferencyjnePomieszczenie, w którym ma się znajdować sala konferencyjna powinno być dość duże i przestronne – nie może jednak mieć zbyt dużo wolnej przestrzeni. Najważniejsze w sali konferencyjnej są meble. Meble konferencyjne to przede wszystkim stoły i krzesła, ale oprócz tego w pomieszczeniu powinny znaleźć się szafki, w których będzie można schować urządzenia elektroniczne i akcesoria do pisania. Niestety nie jest łatwo znaleźć tanie meble konferencyjne – sprawdzony producent będzie cenił się wysoko. Na szczęście są na rynku firmy, które mają w swojej ofercie niedrogie meble dobrej jakości. Ale czym tak właściwie kierować się podczas wyboru mebli? Przede wszystkim funkcjonalnością i wyglądem. Meble powinny być w takim samym stylu jak meble w pozostałych pomieszczeniach. Ważne jest również, aby meble były funkcjonalne – krzesła nie powinny być niewygodne, a stół za mały. Warto zatem skorzystać z pomocy i wybrać meble robione na wymiar. Dzięki temu mamy gwarancję, że wszystko zmieści się w pomieszczeniu i nie będzie żadnej niepotrzebnej przestrzeni.

meble konferencyjneDobrze jednak zaplanować sobie wystarczająco dużą przestrzeń, aby w czasie prezentacji czy wykładu prowadzący czuł się komfortowo i mógł spokojnie gestykulować. Ważne jest również, aby stół był duży i osoby siedzące przy nim miały dużo przestrzeni do np. notowania. Krzesła muszą być wygodne i nie za niskie w stosunku do stołu. Ponadto trzeba pamiętać o dobrym oświetleniu. Lampy powinny znajdować się nad całą długością stołu. W ten sposób do każdego „zakątka” stołu będzie docierała odpowiednia ilość światła. Oprócz mebli do sali konferencyjnych i oświetlenia powinno się pamiętać o wykończeniu oraz dodatkach. Ściany powinny mieć kolor neutralny, najlepiej jasny odcień, np. beżu. Kolor nie powinien być zbyt intensywny ani ostry. Oprócz koloru warto zwrócić uwagę na dekorację ścian. Najlepiej gdyby pozostały one puste lub z pojedynczym obrazem czy certyfikatem.

Oprócz koloru i dekoracji ścian warto zwrócić uwagę na dodatki. W zależności od stylu, w jakim urządzona jest sala oraz cała reszta firmy dodatkiem mogą być długie zasłony i rośliny. Nie powinno się jednak przesadzać w tej kwestii, ponieważ może to przytłoczyć pomieszczenie. Sala konferencyjna jest miejscem biznesowym, a nie prywatnym miejscem spotkań.