You are currently viewing Różne systemy izolacji  – ocieplenie poddasza pianka?

Różne systemy izolacji – ocieplenie poddasza pianka?

Izolacje wykonywane metodą natryskową są świetnym rozwiązaniem i dlatego coraz więcej osób się na nie decyduje. Jednakże warto wiedzieć o tym, że pianki poliuretanowe, które stosuje się do izolacji mają różną gęstość, a tym samy różnią się między sobą.

Ocieplenie poddasza pianka? jest uniwersalne

ocieplenie poddasza pianka?Pierwszy system jest lekki, czyli pianki są o niskiej gęstości, a wynosi ona dwanaście kilogramów na metr sześcienny. Izolacja natryskowa jest dobrym izolatorem dźwięku jak i termicznym. Izolacja akustyczna w tym przypadku wynosi zero przecinek pięć. Wystarcza to na skuteczna ochronę budynku przed uciążliwym dźwiękiem z zewnątrz. Takie rozwiązanie stosować można przy modernizacji budynków, tak, że nie trzeba nanosić zmian w projekcie budowlanym. Pianka o tej gęstości jest bardzo ekologiczna. Współczynnik przewodzenia ciepła dla pianki o takiej gęstości wynosi od 0.035 do 0.040 W/(m*K). Pomimo niskiej gęstości izolacja ta nie powoduje mostków termicznych. Kolejnym systemem jest system o średniej gęstości. W tym przypadku pianka ma gęstość około trzydzieści pięć kilogramów na metr sześcienny. Izolacje natryskowe tego typu nadają się do ocieplania ścian jak i dachów od strony wewnętrznej. Najczęściej skuteczne ocieplenie poddasza przy pomocy pianki wykonywane jest właśnie tym systemie Poza tym izolacja pianka? o tej gęstości jest wykonywana w obornikach, kurnikach czy halach gdzie przechowuję się owoce i warzywa.

ocieplenie poddasza pianka?Izolacja poddasza pianka? o tych właściwościowy charakteryzuje się wysokimi parametrami izolacyjnymi. Współczynnik przewodzenia ciepła w tym przypadku dla izolacji wynosi od 0,020 do 0,023 W/(m*K). Jeśli wykona się izolację powyżej trzech centymetrów to powstanie również doskonale szczelna powłoka hydroizolacji. Pianka o tej gęstości również charakteryzuje się samogaśnięciem. Podczas aplikowania pianki PUR w tym systemie powstaje około dziewięćdziesiąt procent zamkniętych komórek pianki. Co sprawia, że właśnie ma ona tak doskonałe parametry hydro jak i termoizolacyjne. Trzecim systemem jest izolacja pianka? o gęstości około sześćdziesięciu kilogramów na metr sześcienny. Ten rodzaj izolacji natryskowej jest przeznaczony do ciężkiego natrysku na dachu. System o tak dużej gęstości pianki ma bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe. Głównym zastosowaniem jest ocieplanie stropodachów wentylowanych jak i nie wentylowanych od zewnątrz.

Podobnie jak w przypadku systemu o średniej gęstości pianka ta jest również samogasnąca. Najczęściej w domach jednorodzinnych stosuje się systemy o średniej gęstości pianek. Gdyż wystarczają one w zupełności aby zapewnić komfort mieszkaniowy.