You are currently viewing Rodzaje urządzeń nitujących od firmy Gesipa

Rodzaje urządzeń nitujących od firmy Gesipa

Urządzenia służące do nitowania są często wykorzystywane w branżach, gdzie stawia się na precyzję oraz solidne łączenia. Każde nitownica musi być więc tak wykonana, aby pozwalała operatorowi na szybkie, ale trwałe połączenie ze sobą dwóch materiałów, których później nie da się rozdzielić. Znając potrzeby swoich klientów, to firma Gesipa jest jedną z najbardziej cenionych na rynku w przypadku urządzeń nitujących. Jej urządzenia posiadają wszystkie niezbędne funkcje pozwalające wykorzystać nity o różnej budowie oraz właściwościach.

Najlepsza nitownica na rynku

nitownica gesipa Nitownice służą do trwałego łączenia ze sobą przede wszystkim blach, które znajdują później zastosowanie w branży motoryzacyjnej czy przemysłowej. Osoby wykonujące tak odpowiedzialne zadanie muszą dokładać wszelkich starań, by nitowane elementy był precyzyjnie zespojone. Wykorzystują więc narzędzia pochodzące tylko od sprawdzonych i cenionych na rynku producentów. Jednym z nich jest nitownica gesipa, dostępna jednakowo w wersji ręcznej, elektrycznej, a nawet hydraulicznej. Każdy rodzaj znajduje zastosowanie podczas innego typu prac, gdzie potrzebne są urządzenia o mniejszych rozmiarach bądź większej sile. Należy również zwracać uwagę na to, jaki typ nitów jest obsługiwany przez konkretny sprzęt, ponieważ nie każdy posiada uniwersalne końcówki do umieszczania zarówno nitów zrywalnych, jak i wpuszczanych czy nawet rowkowych.

nitownica gesipaWiele urządzeń od tego producenta, aby ułatwić pracę profesjonalistom posiada pojemnik na trzpienie, dużą siłę zgniatania, ale przede wszystkim budowę dopasowaną do trybu pracy. Nitownice są stosowane nie tylko przez profesjonalistów, ale również domowych majsterkowiczów, którzy wybierają zazwyczaj modele ręczne ze względu na małą ilość tworzonych połączeń oraz niewielkie wymiary pozwalające dotrzeć do nawet najciaśniejszych miejsc. Istotny jest również fakt, że większość nitownic ręcznych dostosowanych jest do obsługiwania każdego typu nitów, zarówno tych wykonanych ze stali, jak i z aluminium, co wpływa na częstsze ich zastosowanie w praktyce. Wybierając urządzenia nitujące warto mieć na uwadze to, jakie opinie są wystawiane o danym producencie.

W przypadku marki Gesipa nie ma wątpliwości, że poza świetną jakością wykonania ich nitownice są praktyczne i ergonomiczne. Pozwalają pracować w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu, nie tracąc przy tym na wydajności. Praktyczne podejście i zastosowanie pojemnika na trzpienie przez producenta zostało docenione przez wielu specjalistów, którym zależy na zachowaniu czystości w trakcie swojej pracy.