You are currently viewing Rodzaje moskitier do domu

Rodzaje moskitier do domu

Coraz więcej osób szuka nowoczesnych i skutecznych sposobów na zwalczanie insektów w domu. Brzęczące muchy i komary doprowadzają każdego do szału. Nie dają spać, psują nam humor, uniemożliwiają rozmowę. Tracimy czas na polowanie na nie, a potem na smarowanie się kremami i maściami likwidującymi świąd i zaczerwienienie po ukąszeniu.

Jak zaradzić temu problemowi?

solidna moskitieraNajwyższą skuteczność wykazują solidne moskitiery z Warszawy. Zapobiegają one wlatywaniu insektów do domu – to odwrotnie niż większość innych środków na owady. Lepy, specjalne lampy, czy wkłady z płynem do kontaktu eliminują insekty jak już się dostaną do środka. Jednak nie zawsze muszą one zostać ,,zachęcone” zapachem płynu czy lepy, czy też mieć chęć by polecieć w stronę światła lampy. W międzyczasie zanim dany środek zacznie działać to owady mogą nas już pogryźć, a jak nie to przynajmniej mocno uprzykrzyć życie. Moskitiera stanowi trwałą barierę przez którą owady nie przejdą – otworki w siatce sa zbyt małe. Jakie mamy do wyboru rodzaje moskitier? Można podzielić je ze względu na kolor. Siatka może być czarna, szara lub biała. Ta ostatnia jest najmniej popularna bo najbardziej widać na niej zanieczyszczenia. Ma jednak jedną zaletę – jest jasna, więc nie przyciemni tak pomieszczenia. Mimo tego, że siatka jest cienka i ma oczka to jednak nieco przyblokuje promienie słońca.

praktyczna moskitieraJeśli decydujemy się na moskitierę ramkową to wybieramy także barwę ramy. Powinna być ona pasująca do stolarki okiennej lub drzwiowej. Do wyboru są ramy białe, jak i imitujące drewno. W ten sposób ramka moskitiery nie będzie się wyróżniała. Moskitiery można podzielić też ze względu na sposób montażu. Są wspomniane warianty ramkowe, gdzie siatka naciągnięta jest na sztywną konstrukcję. Mogą być one mocowane na stałe przy oknie, jednka mogą też być przesuwne – do drzwi balkonowych. Moskitiery plisowane pozwalają na regulację położenia, co sprawdza się w przypadku kiedy okna otwierają się na zewnątrz lub nie chcemy wyciemnić pomieszczenia. Z kolei luźniej zamontowane moskitiery klejone lub specjalne moskitiery drzwiowe z ,,okienkiem” ułatwiającym przechodzenie mocuje się zwykle tymczasowo.

Moskitierę trzeba wybierać pod dwoma kątami – estetyki budynki i koloru stolarki okiennej oraz drzwiowej, jak również pod kątem praktycznym – czy chcemy coś na stałe, czy czasowo, czy moskitiera ma być niezmienna, czy regulowana i tak dalej. Grunt, żeby w każdym przypadku chroniła nas ona przed atakami insektów z zewnątrz i ułatwiała relaks oraz zasypianie.