You are currently viewing Rodzaje kołków rozporowych

Rodzaje kołków rozporowych

Budowa domu potrafi zabrać bardzo dużo czasu. Jedak lepiej jest o wszystko zadbać niż w przyszłości mieć problemy. Wszystko zaczyna się od kupienia wymarzonej działki. Dopiero potem stopniowo można zacząć robić dalsze plany. Niektóre osoby decydują się na stworzenie własnego projektu domu, inne korzystają z gotowych już rozwiązań. Wszystko zależy od własnych preferencji. Zazwyczaj jednak najwięcej radości sprawia kupowanie mebli i sprzętów do nowego miejsca zamieszkania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by również samodzielnie je zamontować. Wystarczy tylko wyposażyć się w niezbędne narzędzia.

Do jakich materiałów wykorzystywać kołki Fischer?

Obecnie w wielu sklepach, nie tylko budowlanych można kupić specjalne skrzynki, które są bardzo dobrze wyposażone. By odpowiednio zainstalować na przykład szafki wiszące, obrazy, czy inne dodatki trzeba posiadać kołki i wiertarkę. Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się ich produkcją, jednak najpopularniejsza jest zdecydowanie placówka o nazwie Fischer. Produkuje bardzo trwałe narzędzia, które z pewnością sprawdzą się w niejednym domu. To właśnie w ich zasobach można znaleźć najlepsze kołki rozporowe. Dzieli się je na kilka rodzajów, a jednym z najpopularniejszych są te standardowe. Bez problemu można stosować je niemal na wszystkich podłożach. Co więcej, należy pamiętać, by wykorzystywać je przy małych ciężarach. Wśród nich można znaleźć tzw. kołki szybkiego montażu. W tym wypadku zamiast wkrętu wbija się gwintowany gwóźdź. Idealnie sprawdzą się przy listwach w kuchni, czy sypialni.

Kołki Fischer modyfikuje się na różne sposoby i dzięki temu można wyróżnić również te uniwersalne. Należy pamiętać, że można stosować je tylko wtedy, kiedy ściany w domu stworzone są z pełnych materiałów lub drobnootworowych. Zazwyczaj dołączone są do nich wkręty lub haczyki, na które można zawieszać, chociażby szafki kuchenne. Wyróżnia się również kołki do miękkich materiałów. W tym wypadku istnieją dwa modele. Jeden jest metalowy i przeznaczony do lekkich odmian betonu. Z kolei drugi tzw. ślimakowy sprawdzi się podczas mocowania w styropianie. Jego największą zaletą jest to, że nie wymaga on wstępnego wiercenia otworu w ścianie.

Firma Fischer ma wiele rodzajów kołków. Są one dostosowane do różnych powierzchni i z pewnością sprawdzą się w każdym domu. Jednak najważniejsze jest ich mocowanie. Jeśli zostanie ono wykonane źle mogą one nie spełnić swojego zadania. W związku z tym należy się do tego przygotować, by nie popełnić żadnego błędu. Wiertarka i młotek to podstawowe wyposażenie, które powinno znajdować się w każdym domu.