You are currently viewing Przydomowa oczyszczalnia ścieków czy zbiornik szczelny?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków czy zbiornik szczelny?

Na świecie co roku odnotowuje się coraz mniejszą ilość wody nadającej się do spożycia. Dodatkowo specjaliści od ochrony środowiska co rusz apelują do nas, abyśmy dbali o nasze środowisko, gdyż produkowane jest co roku coraz więcej śmieci, coraz więcej wody się zużywa i z roku na rok coraz bardziej eksploatujemy naszą zimie.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest mała

przydomowa oczyszczalnia ściekówDalej żyjąc tak lekkomyślnie, a zarazem nie dbając o środowisko za jakiś czas całkowicie wykorzystamy wszystkie zasoby, a bez wodny życie na ziemi nie ma szans. Dlatego właśnie coraz więcej osób zaopatruje się w zbiornik szczelny na wody opadowe. Dzięki temu nie musimy czerpać jej z wód gruntowych ani z jezior aby podlać ogród. W skali małego ogrodu może wydawać się to rzeczą małą, jednak jak weźmiemy pod uwagę całe osiedla, parki, a także pola uprawne liczba litrów zużytej wody znacząco rośnie. Rocznie przeciętna rodzina jest w stanie zużyć nawet do dwustu tysięcy litrów wody. Większość z niej wykorzystywana jest na cele sanitarne czyli kąpiel bądź do podlewania ogrodu. Czemu więc nie zastosować by połączenia jakim jest przydomowa oczyszczalnia ścieków? Zamiast płacić za wywóz szamba wodę możemy oczyszczać i wykorzystywać ją do nawadniania pól uprawnych oraz ogrodów. W rzeczywistości przydomowa oczyszczalnia zajmuje praktycznie tyle samo miejsca co szambo plastikowe.

Dodatkowo dzisiejsze oczyszczalnie nie wymagają nawet dostępu do prądu. Dbajmy więc o naszą planetę póki jest jeszcze na to czas, segregujmy śmieci, oszczędzajmy wodę i nie zaśmiecajmy planety.