You are currently viewing Przeprowadzka ze starego mieszkania do nowego

Przeprowadzka ze starego mieszkania do nowego

Każdy chce mieszkać w komfortowych warunkach – mieć piękne, funkcjonalne mieszkanie, w którym chętnie będzie odpoczywał, czy przyjmował gości. Często jednak bywa tak, że pierwsze wybrane przez nas lokum nie jest naszym wymarzonym. Okazuje się zbyt małe, za mało obstawne, dojazd do pracy zajmuje nam zbyt wiele czasu i tak dalej. Pojawia się zatem myśl o przeprowadzce.

Tylko jak to zrobić skoro trzeba sprzedać mieszkanie i poszukać nowego?

mieszkanie - jak je sprzedaćNa pewno jest to dosyć problematyczne. Jeśli mieszkanie się wynajmuje to wystarczy złożyć wypowiedzenie do właściciela, znaleźć nowe miejsce zamieszkania i zorganizować firmę przeprowadzkową. Zwykle ceny za najem są dosyc zbliżone więc czy płacimy tu czy gdzie indziej to nie ma znaczenia. Ze sprzedażą jest trudniej. Mało kto ma tyle gotówki by kupić nowe lokum bez sprzedaży starego. Jeśli jednak stare zostanie sprzedane a nowego jeszcze nie będzie to gdzie będziemy nocować? Nie zawsze da się zgrać z kupującym, który może np. chcieć wprowadzić się od razu ze względu na nową pracę. Jeśli się nie zgodzimy to oferta przejdzie nam koło nosa. Nikt jednak nie chciałby mieszkać kątem u rodziców czy znajomych przez kilka miesięcy aż pojawi się coś ciekawego na rynku.

piękne mieszkanie na sprzedażJakie są inne możliwości? Jak szybko sprzedać mieszkanie i kupić nowe bezproblemowo i sprawnie? Rozwiązaniem jest pomoc biura pośrednictwa. Agencji nieruchomości mają duże rozeznanie rynku, wiedzą ,,co i jak”, a każdą sprawą zajmą się profesjonalnie i kompleksowo. Przygotują ofertę sprzedaży naszego mieszkania, a jednocześnie będą dla nas wyszukiwać odpowiednich ofert do nabycia. Wtedy my możemy więcej czasu poświęcić na przeglądanie rzeczy, pakowanie, szukanie firmy transportowej, a nie przejmować się kwestiami zakupu i sprzedaży nieruchomości. Dobry broker wiedząc że zależy nam na tym by wszystko zgrać w czasie będzie negocjował terminy wyprowadzki i wprowadzenia się tak, by było to dla nas maksymalnie jak najbardziej dogodne. Często właściciele lokali nie wiedzą jak dobrze zrobić zdjęcie mieszkania, jak je opisać by zachęcić do zakupu, czy gdzie wystawiać oferty. Brokerzy nieruchomości odnajdują się w tym doskonale, więc rekordowo nawet w kilka dni potrafią załatwić sprawę!

Jak widać można szybko sprzedaż stare mieszkanie i kupić sobie nowe, pod warunkiem że zamiast zajmować się tym samodzielnie powierzymy to zadanie ekspertom z doświadczonego biura nieruchomości. Wtedy unikniemy wielu kłopotów, pułapek oraz marnowania czasu, a bezproblemowo załatwimy całą sprawę.