Wiele mieszkańców miast i wsi na co dzień korzysta ze środków transportu oraz urządzeń zasilanych benzyną lub innym napędem. Nie bez powodu powstaje coraz więcej stacji paliw, na których w zaledwie kilka chwil można zatankować samochód i ruszyć w dalszą podróż.
Dobra pompa paliwa cpn
Poza klasycznymi, stojącymi dystrybutorami coraz częściej można się spotkać z ich wiszącą wersją – szczególnie tam, gdzie nie ma wystarczającej ilości miejsca na standardowe urządzenia, a także z przenośnymi dystrybutorami. Standardowy, stojący dystrybutor paliwa, spotykany niemal na każdej stacji jest widokiem bardzo dobrze znanym każdemu, kto choć raz widział je na oczy. Jest podstawowym, najważniejszym i niezbędnym urządzeniem na każdej stacji. Bardzo duża wydajność i precyzyjny pomiar wydanego paliwa sprawia, że urządzenie bez problemu napełnia baki pojazdów całymi dniami, a także w porach nocnych. Wykorzystywany jest najczęściej do celów komercyjnych, sprzedaży paliw na mniejszych i większych stacjach. Nieco mniejszą wydajnością cechuje się jego podwieszana wersja, którą często wykorzystuje się tam, gdzie brakuje miejsca na klasyczne urządzenie. Wiszący dystrybutor jest jednak bardzo funkcjonalny i może być stosowany wszędzie tam, gdzie zmieściłoby się duże, stojące urządzenie.
Najbardziej podręczną i wygodną opcją jest przenośna pompa paliwa cpn. Najczęściej spotkać można ją w warsztatach samochodowych, gdzie używa się jej do awaryjnego tankowania lub zasilania remontowanych pojazdów. Chętnie decydują się na nią także właściciele gospodarstw rolnych, którzy ze względu na znaczne rozmiary rozmaitych maszyn mają znacznie utrudnioną możliwość korzystania z komercyjnych stacji paliw. Ich wydajność jest mniejsza niż dystrybutorów znajdujących się na stacji, jednak w zupełności wystarcza do prywatnego użytku. Niektóre przedsiębiorstwa także decydują się na zakup przenośnego dystrybutora paliwa, z którego mogą korzystać pracownicy lub do zasilania prywatnej floty pojazdów dostawczych. Ze względu na niższą wydajność, urządzenia te nie sprawdzą się na komercyjnych stacjach paliw. Podobnie jak stojące dystrybutory, przenośne pompy także wyposażone są w liczniki monitorujące ilość wydanego oleju, benzyny lub innego paliwa. Przenośne dystrybutory i pompy paliwa najczęściej stosowane są przez rolników, mechaników, a także do prywatnego użytku w przydomowych garażach, jako awaryjne źródło zasilania samochodu, motocykla, czy urządzenia wymagającego benzyny lub innego oleju napędowego do pracy.
Nie są to urządzenia, które można spotkać na stacjach benzynowych, gdyż ze względu na wydajność i szybkość pracy zdecydowanie bardziej opłacalne są standardowe, stojące dystrybutory.