You are currently viewing Profesjonalny salon mebli kuchennych

Profesjonalny salon mebli kuchennych

Kiedy słyszymy hasło meble kuchenne, zapewne myślimy głównie o szafkach. Meble kuchenne są rozmaite i ich wybór na rynku jest niezwykle szeroki. Wgłębimy się w temat rodzajów mebli i ich specyfikacji.

Rodzaje zestawów kuchennych dostępnych na rynku

Kuchnia domowaZestaw kuchenny może składać się z szafek wiszących, stojących i blatów. W skład zestawu może wchodzić także zabudowa do lodówki. Niektóre szafki mogą być tworzone do podłączenia pod nie zlewu. Mogą posiadać wycięcie w blacie, lub też nie mieć go wcale. Materiał wykonania mebli może być z płyty wiórowej, drewna, czy materiału PCV. Należy dostosować go do naszych potrzeb. Różne może być wykończenie frontów szafek. Są matowe, półbłyszczące lub błyszczące. Jeżeli zależy nam na tym, żeby brud nie zbierał się w szczelinach mebla, warto zdecydować się na laminat szklany z polimeru. Gładka powierzchnia sprawi, że kurz będzie miał słabą przyczepność i nie będzie się osadzać. Szafki posiadają też dodatkowe udogodnienia. Jeśli lubimy zapisywać sobie różne informacje, można wybrać fronty magnetyczne, do których przymocujemy tablicę na magnes.

Kuchnia w domuJeżeli odwiedzimy salon mebli kuchennych w Gdańsku będziemy mogli zobaczyć różnorodność mebli i spojrzeć, jak prezentują się na żywo. Wtedy wybór będzie łatwiejszy, ponieważ zdjęcia nie zawsze odzwierciedlają rzeczywiste walory. Wiele osób kieruje się jakością mebli, dlatego decydują się na meble drewniane, które cechują się niezwykłą trwałością. Takie meble będą odporne na działanie czynników mechanicznych. Łatwiej przetrwają szorowanie i kontakt z gorącymi naczyniami, niż meble ze sztucznego tworzywa. Warto o tym pomyśleć, jeżeli nie przepadamy za częstymi remontami. Meble lepszej jakości będą mogły przetrwać o wiele dłużej. Możemy pomyśleć tez o przedłużaniu trwałości mebli. W tym celu należy przeanalizować, czym należy czyścić dany materiał. Ściereczki z mikrofibry będą uniwersalne do czyszczenia, natomiast w przypadku chemii trzeba spojrzeć na specyfikację, w celu dobrania odpowiedniego środka chemicznego. Szafki kuchenne często mają kontakt z tłuszczem. Żeby je wyczyścić można skorzystać z roztworu wody i płynu do mycia naczyń, sody oczyszczonej, czy płynu do mycia okien. Są to naturalne środki czyszczące. Podczas czyszczenia pamiętajmy, żeby zacząć od szafek górnych.

Wybierając odpowiednie szafki miejmy też na uwadze kwestie użytkowe. Komfort podczas użytkowania jest niezwykle ważny. Odpowiednie umiejscowienie szafek z pewnością ułatwi nam prace kuchenne. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na rozważania dotyczące rodzaju szafek, ich wymiarów i odpowiedniego rozmieszczenia.