You are currently viewing Profesjonalne uzdatnianie wody w gospodarstwach domowych

Profesjonalne uzdatnianie wody w gospodarstwach domowych

Dbanie o własny organizm i odpowiednie dostarczanie mu właściwości odżywczych, jest bardzo ważne w życiu, co może mieć późniejszy wpływ na nasze samopoczucie, problemy zdrowotne czy zdolności fizyczne.

Profesjonalne uzdatnianie wody i usuwanie zanieczyszczeń

uzdatnianie wodyCodziennie dbamy o odpowiednie zapotrzebowanie na wodę w organizmie, gdzie specjaliści zalecają pić przynajmniej 2 litry wody na 24 godziny. Jednak sama woda też nie zawsze jest zdrowa, szczególnie jeśli pozyskujemy ją w niewłaściwy sposób. Czemu ludzie kupują wodę butelkowaną, zamiast pić tą prosto otrzymywaną z kranu? Odpowiedź jest bardzo prosta. Filtrowanie wody. Woda otrzymywana prosto z kranu jest zazwyczaj twarda lub średnio-twarda, co powoduje odkładanie się kamienia w naszym organizmie lub w sprzęcie, który ma z nią częsty kontakt. Nie bez powodu poddajemy ją wrzeniu poprzez czajnik, który pozwala nieco pozbyć się tych właściwości, ale także nie jest najlepszym na to sposobem. Woda butelkowana zazwyczaj poddawana jest filtrowaniu, które zwane jest jako odwrócona osmoza. Takie profesjonalne uzdatnianie wody polega na pozbyciu się wszelkich zanieczyszczeń, nawet takiej wielkości jak pojedyncze jony. Jest to najpopularniejsza i najskuteczniejsza metoda stosowania jako filtr do wody w dzisiejszych czasach. Nie bez powodu woda butelkowana smakuje inaczej, niż ta ze środowiska domowego.

wodaNie wiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że w swoich własnych domach mogą zainstalować sprzęt odpowiedzialny za filtrowanie wody w ten sposób. Wiąże się to oczywiście z całkiem sporym kosztem, gdzie za najtańszy sprzęt przyjdzie nam zapłacić koło 500zł, a taki ze średniej półki może nas wynieść 2000 zł. Nie są to jednak jedyne filtry do wody, które jesteśmy w stanie pozyskać dla własnego domu. Tańszą i często wybieraną opcją dla standardowej rodziny, jest stosowanie systemów zmiękczających. Nie zawsze jednak twardość wody może być problemem, a sam przerost występowania pojedynczych pierwiastków. Jeśli woda zawiera nadmierną ilość związków żelaza, może zastosować odżelazianie wody przez specjalne filtry. Jest to najczęściej problem związany z pozyskiwaniem wody poprzez studzienkę głębinową, która może znajdować się przy naszym gospodarstwie domowym. Taki sprzęt może kosztować 1000-3000 zł, więc inwestycja także będzie nieco kosztowna dla naszego portfela.

Sposób działania odżelaziacza jest w pełni zautomatyzowane i bezobsługowe, gdzie nie musimy martwić się o rutynowe kontrole wydajności. Zazwyczaj modele zawierają elektroniczne wyświetlacze LCD, dzięki którym możemy dostosować ustawienia pod własne potrzeby.