You are currently viewing Płyty poliwęglanowe do domu i ogrodu

Płyty poliwęglanowe do domu i ogrodu

Poliwęglan jest materiałem nowoczesnym i stylowym. Można go dostać w wielu odcieniach, występuje w wersji gładkiej, jak i falowanej. Do tej pory można było spotkać ten materiał przy szklarniach, świetlikach biurowych, czy w halach fabrycznych, gdzie niemożliwe było zamontowanie okien ściennych.

Do czego mogą przydać się płyty poliwęglanowe?

płyty poliwęglanowe Jednak ze względu na swoją estetykę i plastyczność poliwęglan znalazł swoje zastosowanie w domu i ogrodzie. Zdecydowanie bezbarwne płyty poliwęglanowe komorowe można wykorzystać jako zadaszenie balkonu lub tarasu. Płyta może być prosta jak i łukowa. Najczęściej buduje się do niej delikatną metalową lub drewnianą konstrukcję wsporczą, na której osadzona jest płyta. Zadaszenie tarasu i balkonu sprawia, że można z niego korzystać w każdych warunkach atmosferycznych. Ostre słońce nie będzie nas raziło, a deszcz nie będzie padał na głowę. Zadaszenie może zyskać także nasz samochód. Nie zawsze chcemy czy nie zawsze możemy postawić garaż murowany. Natomiast garaż blaszany nie wygląda zbyt estetycznie. Poliwęglanowa wiata samochodowa jest zatem dobrym kompromisem. Dobrze wygląda, a jednocześnie osłania samochód. Może być ona mocowana do budynku, jak również stanowić samodzielną konstrukcję, ustawioną w dowolnym miejscu.

płyty poliwęglanowe Takie zadaszenie na pewno będzie tańsze, niż budowa garażu blaszanego, a do tego poliwęglan nie wymaga konserwacji ani specjalnego czyszczenia, tak jak drewniana wiata. Zadaszenie może być wykorzystywane również do składzików na drewno kominkowe lub jako zadaszenie dla maszyn ogrodowych, które nie mieszczą się w garażu. Niektórzy decydują się na wykonanie poliwęglanowego wejścia do domu. Montowane jest ono nad drzwiami, wtedy kiedy dach nie wystaje poza krawędź budynku. Takie rozwiązanie stosowane jest również w nowoczesnych blokach. Bezbarwne płyty poliwęglanowe komorowe nadadzą się do budowy szklarni, czy zadaszenia dla roślin, które nie znoszą dobrze ostrego słońca. Taka szklarnia nie będzie droga w budowie, a przy tym może być malutka, dopasowana do naszych potrzeb. Można ją nawet samodzielnie zbudować, jeśli dołoży się do tego metalową konstrukcję ramową. Warto wspomnieć o tym, że poszczególne płyty poliwęglanowe mogą być uchylane, co zapewnia przepływ powietrza w szklarni.

Zadaszeniem w ogrodzie jakie można wykonać z płyt komorowych jest jeszcze wiata basenowa. Zadaszony basen czy jacuzzi podniesie komfort pływania i odpoczynku. Może to być zadaszenie łukowe, takie jak przy świetlikach, jak również zadaszenie częściowe basenu o kształcie nieregularnym.