You are currently viewing Płyta laminowana od firmy Egger

Płyta laminowana od firmy Egger

Na rynku istnieje bardzo wiele produktów przy użyciu, których w łatwy i estetyczny sposób można wykończyć mieszkanie lub dom. Wśród nich wyróżnia się te wykonane z materiałów pochodzenia naturalnego oraz z tworzyw sztucznych. Drugie z nich są najczęściej tańsze, ale nie oznacza to, że posiadają gorsze właściwości. Przykładem takiego sztucznego materiału cieszącego się dużym zainteresowaniem są płyty laminowane.

Zastosowanie płyty laminowanej w meblarstwie

blat laminatProdukt taki może być wykonany z trójwarstwowej płyty wiórowej lub płyty MDF. Pokrywa się go żywicą termoutwardzalną z jednej albo obu stron, co oznacza, że takie wykończenie nie wymaga dalszej obróbki. Cały proces laminowania opiera się na naprasowaniu materiału dekoracyjnego, dzięki czemu powierzchnia gotowego produktu może imitować strukturę drewna, kamienia albo innych materiałów. Cała płyta może być również wykonana w dowolnej kolorystyce – od pasteli po bardziej nasycone barwy. Przykładem jest płyta Egger Premium, która jest biała. Aktualnie wśród projektantów oraz miłośników nowoczesności jest to jeden z najbardziej polecanych produktów, ponieważ łatwo z jej użyciem można wkomponować na przykład meble kuchenne do reszty wystroju. Jednolity kolor dodaje neutralności oraz tworzy harmonijny kontrast z naturalnymi dekorami drewnopochodnymi, dzięki czemu można tworzyć dowolne kombinacje.

egger premiumTa innowacyjna powierzchnia jest aksamitna w dotyku i znajduję szerokie zastosowanie w ekskluzywnych aranżacjach wnętrz oraz w eleganckich meblach. Taka płyta jest odporna na zadrapania zarówno podczas obróbki, jak i w codziennym użytkowaniu. Cenną cechą charakterystyczną jest duża wytrzymałość oraz to, że na jej powierzchni nie pozostają ślady palców, co może stanowić cenny atut dla osób posiadających dzieci. Płyta Premium od firmy Egger posiada jednostronna matową powierzchnię, natomiast na drugiej stronie wykonana jest ona w tradycyjnej strukturze. Blat kuchenny lub fronty mebli stworzone z takiej płyty bardzo łatwo utrzymać w czystości. Do czyszczenia niepotrzebne jest używanie agresywnych środków, czy też nabłyszczających impregnatów – wystarczy wyłącznie miękka szmatka nasączona odrobiną wody. Dzięki temu oszczędza się czas, a codzienne użytkowanie takich mebli staje się przyjemnością.

Za kupnem takiego rodzaju płyty laminowanej przemawia wiele zalet. Przede wszystkim jest ona łatwa w obróbce oraz przyjazna dla środowiska. Użytkownicy cenią ją za niezwykłą odporność na uszkodzenia oraz wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Wszystkie te czynniki sprawiają, że coraz chętniej wykorzystuje się ją we wnętrzach domów i mieszkań, a uniwersalny biały wygląd pozwala skutecznie rozświetlić pomieszczenie.