You are currently viewing Parametry ochronnych wykładzin zabezpieczających nawierzchnie sportowe

Parametry ochronnych wykładzin zabezpieczających nawierzchnie sportowe

Stworzenie obiektu sportowego wymaga szczególnego podejścia do kwestii nawierzchni – niektóre dyscypliny sportowe można uprawiać tylko na odpowiednim podłożu. Mając już właściwy parkiet, trzeba go jeszcze zabezpieczyć przed uszkodzeniem. W tym celu warto zaopatrzyć się w wykładzinę ochronną, która pozwoli znacznie zmniejszyć poziom zużycia nawierzchni sportowej.

Jaką wykładzinę wybrać?

specjalna wykładzina ochronna zabezpieczająca nawierzchnie sportoweZe względu na uniwersalny charakter hale sportowe wykorzystywane są do organizacji imprez masowych i okolicznościowych, w trakcie których trzeba chronić parkiet. Montaż wykładziny zabezpieczającej nawierzchnię sportową jest prosty – można wybrać wykładzinę w prostokątnych arkuszach lub nawiniętą na rolkę. To dobry sposób na zabezpieczenie parkietu w trakcie organizacji wydarzeń niesportowych. Goście i uczestnicy imprezy mogą posiadać obuwie niedostosowane do chodzenia po nawierzchni sportowej. Wykładzina chroni podłoże przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wykładzina może być wykonana z winylu, który cechuje się elastycznością i trwałością. Istotnym parametrem podczas wybierania wykładziny jest klasa ścieralności.

boisko sportowe - nawierzchnia Wykładzina powinna samoczynnie przylegać do podłoża, bez konieczności jej podklejania. Montaż wykładziny przeciwdziała ślizganiu się osób z nieodpowiednim obuwiem. Wysokiej jakości specjalna wykładzina ochronna zabezpieczająca nawierzchnie sportowe powinna być odporna na działanie wody i środków chemicznych. Zastosowanie wykładziny sprawia, że utrzymanie w czystości parkietu jest łatwiejsze. Wykładzina wykonana z polichlorku winylu nadaje się do zabezpieczania powierzchni sportowej podczas imprez, których organizacja wymaga ustawienia wielu krzeseł. Modele wzmocnione siatką z włókna szklanego są bardziej wytrzymałe. Wykładzina w formie modułowych płytek może być rozkładana za pomocą wózka, który pozwala na szybki montaż i demontaż Dzięki takim rozwiązaniom można szybko zmienić halę sportową w miejsce dogodne do organizacji targów, rocznic czy wydarzeń istotnych dla lokalnej społeczności.

Winylowe wykładziny ochronne pokrywa się substancjami antybakteryjnymi, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo użytkowników. Są one w stanie chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi powstającymi w wyniku nacisku butów niesportowych, a także metalowych, plastikowych i drewnianych elementów wykończeniowych mebli, na przykład krzeseł. Koszt zakupu wykładziny zależy od jej grubości, wyglądu i materiałów. Warto zwrócić uwagę na gramaturę. Rozwijane wykładziny ochronne mogą mieć nawet kilkadziesiąt metrów bieżących na jednej rolce.