You are currently viewing Ogrodzenie śmietnika gabionami z podmurówką betonową

Ogrodzenie śmietnika gabionami z podmurówką betonową

Myślę, że każdy powinien zbudować w życiu dwa domy, ponieważ ten pierwszy nigdy nie będzie tak idealny i wymarzony, jakbyśmy chcieli.

Podmurówka betonowa to element większości rodzajów ogrodzeń

podmurówka betonowaZawsze popełnimy jakieś błędy, będziemy mieć niedoróbki, bo nie wiedzieliśmy jak to wszystko ma wyglądać. Sugerowaliśmy się opinią znajomych, rodziny, sprzedawców w sklepie budowlanym, czy biurze projektowym lub naczytaliśmy się w magazynach wnętrzarskich, że takie rozwiązanie jest najlepsze i najmodniejsze w tym sezonie, więc wybraliśmy to, a nie cos innego. Ogrodzenia panelowe akurat się u nas sprawdziły. Zostały nam doradzone w sklepie przez obsługę i jestem z nich bardzo zadowolona. Również bardzo szybko i sprawnie przebiegał montaż ogrodzeń. Powietrzna pompa ciepła również działa bez zarzutu. O niej przeczytaliśmy w gazecie i od razu się nam spodobała. Jest tak ekonomiczna i tania, jak pisali, do tej pory się nie zepsuła, a grzeje bardzo dobrze, nie możemy narzekać. Nie pomyśleliśmy jednak o śmietniku. Gdy mieszkałam w bloku w Gliwicach to śmietnik był wydzielony, z trzech stron były mury, na górze blaszany daszek, i metalowe drzwi zamykane na klucz. Przed nimi stały kosze do segregowania odpadów na plastik, szkło, metal i papier. Wiadomo, że u siebie nie postawilibyśmy tylu śmietników, ale jeden był konieczny, a reszta pakowana jest do worków przywożonych przez śmieciarzy, kiedy zabierają pełne. Mieliśmy ustawiony śmietnik przy bramie, ale zapomnieliśmy zrobić do niego osobnego wejścia i trzeba go było ciągnąć do bramki, kiedy jeździli śmieciarze, a potem zabierać, żeby nie zastawiać podjazdu. W końcu zrobiliśmy osobne wejście, a potem zainwestowaliśmy w ogrodzenie gabionowe, a do tego podmurówka betonowa. Dzięki temu nie widać z podwórka, ani z ulicy, że stoją tam śmieci, zapach też się tak bardzo nie roznosi. W ogrodzie mamy ścieki wysypane grubymi kamieniami, więc takie gabiony bardzo do nich pasują.

Wygląda to tak, jakby od zawsze takie te ganiony przy śmietniku tam były, a nie były dostawiane później. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze swojej decyzji, a ogrodzenia gabionowe są dobre.