You are currently viewing Odkurzacz centralny – przydatne informacje

Odkurzacz centralny – przydatne informacje

Zamiatanie przy użyciu miotły pozwala szybko usunąć większe zabrudzenia i sporo kurzu, jednak nie jest w stu procentach dokładne. Poza tym brud wzbija się podczas zamiatania, co wywołuje nieprzyjemny atak kichania u alergików. Zwykły odkurzacz usunie brud z wykładziny, jednak może rysować podłogę. Mopem czyści się tylko na mokro, a wcześniej i tak trzeba zamieść podłogę by nie rozmazywać brudu.

Czy nie ma dobrej opcji na sprzątanie w domu?

najlepszy odkurzacz centralny vroomOkazuje się, że jest wspaniała opcja, a mianowicie najlepszy odkurzacz centralny Vroom. Jak to działa i czym się różni od zwykłego odkurzacza? Standardowe urządzenie jest duże, owalne, z krótką rurą i jedną końcówką. Podczas sprzątania całego domu trzeba je wielokrotnie przenosić z miejsca na miejsce, a nie jest to łatwe np. jak ma się problemy z kręgosłupem a trzeba dźwigać ciężki sprzęt. Czasem kabel do kontaktu jest zbyt krótki i nie dosięgamy do każdego rogu pomieszczenia, kabel może się też plątać i łatwo się o niego przewrócić. Odkurzacz nie nadaje się do mopowania, czyszczenia tapicerki (może ją zniszczyć), a sam worek trzeba regularnie wymieniać, bo inaczej sprzęt będzie wydalał kurz, zamiast go usuwać. Jak zatem działa odkurzacz centralny? Ma jednostkę główną zamontowaną np. w pralni, czy piwnicy. Do niej dołączone są ,,korytarze” zakończone gniazdami w ścianach do których podłącza się rury. Odkurzacz zasysa zatem brud z całego domu i ,,wynosi” go poza jego obręb.

odkurzacz centralnyJedyna rzecz którą się przestawia jest rura z koncówką, jednak są one małe i lekkie. Dodatkowo końcówki można zmieniać. Są te to twardych podłóg, do wykładzin, czyszczenia trudno dostępnych miejsc, a także mebli z tapicerką. Dzięki temu jednym sprzętem wyczyścimy każdą podłogę i część wyposażenia. Warto zaznaczyć, że odkurzacz nie wzbija kurzu i od razu zasysa go do środka układu. To doskonałe rozwiązanie dla alergików, mających uczulenie na kurz lub roztocza. Jako że jednostka sprzętu znajduje się daleko to nie słuchać żadnego hałasu podczas sprzątania – nie będzie on przeszkadzał nawet osobie śpiącej. Jest to tak naprawdę delikatny szum. Warto także dodać, że nie ma tu żadnych worków na brud, niczego nie trzeba wymieniać, ani czyścić – wszystkie zabrudzenia są wyrzucane poza obręb budynku. W ten sposób można zaoszczędzić na materiałach eksploatacyjnych.

Podsumowując, odkurzacz centralny to nowoczesna i funkcjonalna odpowiedź na tradycyjne odkurzacze. Można nimi czyścić podłogi różnego typu, a także tkaniny bez ich uszkadzania. Odkurzacze centralne są praktyczne, cicho pracują, są dobre dla alergików i do tego bezawaryjne. Zdecydowanie warto w nie zainwestować do własnego domu.