You are currently viewing Ocieplanie pianką — właściwości i zastosowanie

Ocieplanie pianką — właściwości i zastosowanie

Pianka pur

, czyli pianka poliuretanowa, jest to izolacyjny materiał składający się z dwóch surowców — izocyjanianu i poliolu. Izolacja z pianki pur jest odpowiednia do zastosowania w nowych budynkach oraz do docieplenia budynków już istniejących.

Dobrze wykonane ocieplenie

ocieplanie piankąMateriał ten gwarantuje również idealną szczelność i redukcję mostków cieplnych. Pianka poliuretanowa to spieniony poliuretan

, który ma szereg zastosowań. Dostępne są pianki sztywne, elastyczne i półsztywne, które w zależności od rodzaju wykorzystuje się głównie do uszczelnienia i izolacji termicznej budynków, ale też klejenia lub murowania ścian. Materiały z pianki pur, są lekkie, łatwe w obróbce i montażu. Dużą zaletą jest ich odporność na działanie środków chemicznych, rozwój grzybów i pleśni. Pianka ta nie zmienia swoich właściwości z upływem czasu. Wykazuje się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi ze współczynnikiem przewodzenia ciepła w granicach 0,034 – 0,038 W/ (mk), dlatego może być stosowana jako materiał do izolacji termicznej i hydroizolacji. Dodatkowo jest trwała i wytrzymała w temperaturach od -50 do +130 stopni C. Charakteryzuje się silną przyczepnością do podłoża. Ocieplanie pianką zapewnia twardość, niską chłonność wody i właściwości wygłuszające.

ocieplanie piankąZdecydowanie, wybierając profesjonalne ocieplanie pianką w łomży i innych miastach możemy mieć pewność, że właściwości pianki sprawdzą się w jej wykorzystaniu. Szerokie spektrum zastosowania pianki decyduje na jej zakup przez potencjalnego klienta. Inwestorzy chętnie wykorzystują ją, jako warstwę termoizolacji ścian wewnętrznych, zewnętrznych, poddaszy, dachów i podłóg. To jeszcze nie koniec. Jest popularnym produktem do uszczelnienia drzwi i okien — wypełnia szczeliny, uzupełnia ubytki w termoizolacji, a także uszczelnia przewody instalacyjne prowadzone w ścianach i stropach. Ocieplanie poddasza pianką pur pozwala na idealne wypełnienie powierzchni między krokwiowych, bez powstawania żadnych szczelin. Jest to oczywiście niemożliwe w przypadku okładania styropianem, szczególnie w przypadku dachów o konstrukcji kopertowej. Planując ocieplenie poddasza pianką, powinno się kierować przede wszystkim tym, czy wybrany materiał gwarantuje stabilność energetyczną na dziesiątki lat.

Warto dowiedzieć się, jakie są zalety i wady, wykorzystania pianki poliuretenowej. Wiele budowlańców, którzy wykorzystują tę formę izolacji gwarantują skuteczność pianki pur. Ocieplanie pianką spełnia nie tylko najwyższe standardy, ale też powoduje zmniejszenie rachunków o kilkadziesiąt procent.