You are currently viewing O czym pamiętać w przydomowym ogrodzie zimowym?

O czym pamiętać w przydomowym ogrodzie zimowym?

Przydomowe ogrody zimowe to rozwiązanie, które cieszy się coraz to większą popularnością. Tego typu projekt to idealny sposób na pozostanie w bliskim kontakcie z naturą przez cały rok. Co jednak powinno znajdować się w takim pomieszczeniu? O czym powinniśmy pamiętać podczas projektowania własnego ogrodu zimowego?

Co powinno wchodzić w skład ogrodu zimowego?

W zależności od tego, na co chcemy przeznaczyć nasz całoroczny ogród zimowy, możemy zaaranżować go na różne sposoby. Pierwsze, o czym warto pamiętać czy projektowaniu takiego miejsca jest wybór mebli. Jeśli chcemy, aby przeszklony ogród stanowił swego rodzaju strefę do spotkań towarzyskich

, najlepszym pomysłem będzie zakup stołu i kanapy, gdzie będzie można przyjmować gości. W przypadku, gdy ogród całoroczny nie jest za duży, najlepiej zdecydować się na jedno z nich i nie przytłaczać pomieszczenia zbyt dużą ilością mebli. Stawiając meble pośrodku pomieszczenia można liczyć na harmonię i przestrzenność, które wpłyną na komfort użytkowania tego miejsca. Oprócz strefy towarzyskiej całoroczny ogród może stanowić też strefę wypoczynkową. W tym przypadku oprócz kanapy lub fotela dobrze jest zamontować specjalną huśtawkę, dzięki której będzie można odczuć jeszcze większy komfort i odpocząć.

W związku ze stworzeniem ciekawej strefy wypoczynkowej czy też towarzyskiej dobrze jest zwrócić uwagę na dodatki, które można postawić w ogrodzie przydomowym. Najlepszym pomysłem będzie wykorzystanie roślinności, która pozwoli nacieszyć oko oraz duszę. Nic nie sprawia takiej radości jak jeszcze większa bliskość z naturą i wypełnienie pomieszczenia dużą ilością kwiatów i roślin, które wytworzą więcej tlenu i wpłyną korzystnie na nasze zdrowie. Dobrze jednak mieć na uwadze to, że odpowiednie umiejscowienie roślin będzie miało wpływ na to, jak będzie wyglądać ogród. Ciekawym pomysłem będzie ustawienie rzędu kwiatów przy oknach, gdzie będą najlepiej widoczne dla przechodniów. Warto jednak pamiętać, że każdy przydomowy ogród zimowy różni się od siebie kształtem i wielkością, dlatego nie we wszystkich ogrodach zmieści się strefa wypoczynkowa. W takim przypadku warto połączyć kilka stref w jedną. Dobry pomysłem będzie zatem ustawienie kanapy, stołu oraz dekoracji w postaci kwiatów. W przypadku braku pomysłu na urządzenie takiej przestrzeni można skorzystać z pomocy specjalisty, który tworzy rozbudowane całoroczne ogrody zimowe – producent z Warszawy, Gdańska, Krakowa i wielu innych miast zajmie się tym za nas.

To, co znajduje się w naszym przydomowym ogrodzie to głównie kwestia indywidualna. Niektórzy stawiają na same meble, a inni na roślinność. Warto zatem dobrze przemyśleć kwestię urządzenia takiego pomieszczenia lub zdecydować się na pomoc doświadczonej w tym temacie osoby.