You are currently viewing Nowy domownik

Nowy domownik

Każdy kiedyś staje przed dylematem czy kupić sobie pupila. Niektórzy idą od razu na całość i biorą dwu metrowego psa na małe mieszkanie, a inni spokojne zaczynając od rybek przechodzą coraz dalej.

Nowy domownik zawsze wnosi coś nowego do naszego domu

legowisko dla psaI kiedy z reguły tym drugim udaje się w sobie zebrać żeby dorobić się porządnego na przygotowane już mieszkanie to typ numer jeden szybko się przekonuje jak wielki błąd popełnił. Jeśli planujemy adopcje lub kupno zwierzęcia domowego musimy najpierw pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze musimy się upewnić czy nas na niego stać. Zwierzę, a nawet akwarium z rybkami, potrafi być niezwykle kosztowne. Posłanie dla psa, karma, obroża, szczepienia czy co gorsza budka dla psa, to wszystko razem nie zbiera się na małą sumę pieniędzy. Po drugie musimy się upewnić, że będziemy mieć czas aby się tym zwierzęciem zajmować. Bardzo dobrze, że zakupione przez nas legowisko dla kota jest bardzo wygodne ale to nie znaczy, że on będzie tam cały dzień siedział i ładnie wyglądał. Musimy pamiętać o karmieniu, spacerach, wizytach u weterynarza i innym sytuacjach w których trzeba zwierzakowi poświecić czas. Kolejną i chyba najcięższą dla zrozumienia dla większości wiadomość jest taka, że zwierze to wielka odpowiedzialność. Biorąc jakiegoś większego pupila trzeba się liczyć, że zakupiony materac dla psa nie wystarczy na podróż przez pół europy. Albo, że przeprowadzając się do innego miejsca nie możemy go tak po prostu oddać do schroniska tylko musimy mu zapewnić odpowiednią opiekę. To co tu napisałem to zdecydowanie tylko część dobrych rad jakich można udzielić. Ale jeżeli będziecie pamiętali o tych wszystkich zasadach i dokładnie je przemyślicie przed tym jak już zrobicie legowisko dla psa to jestem pewny, że wszyscy będą szczęśliwi.

Zwierzak to wielka radość która zmienia kompletnie nasz styl życia i podejście do niektórych rzeczy ale zawsze daje wiele radości.