You are currently viewing Nowoczesne rozwiązanie energooszczędne na Śląsku

Nowoczesne rozwiązanie energooszczędne na Śląsku

Inwestorzy na Śląsku decydując się na budowę nowoczesnych osiedli domów energooszczędnych starają się wykorzystać w nich wszystkie możliwe technologie wpływające na wykorzystywanie źródeł naturalnych oraz poprawianie jakości życia. Poza popularną automatyką, inteligentnymi systemami sterowania, sięgają także po wentylację mechaniczną z rekuperatorem.

Rekuperacja na terenach przemysłowych

rekuperacjaJest to bardzo istotna kwestia, ponieważ szczelne domy wymagają odpowiedniego dopływu powietrza, które pozwoli uniknąć powstawaniu wilgoci. Tradycyjny sposób w takich domu się nie sprawdzi – wybierając szczelne okna, grubą warstwę izolacyjną oraz wiele innych elementów tworzy się dom, który nie posiada żadnego przepływu powietrza. Rekuperacja montowana wraz z wentylacją mechaniczną pozwala pozyskać maksymalną ilość ciepła w trakcie wymiany powietrza. Urządzenie to musi znajdować się w takim miejscu, aby do każdego pomieszczenia posiadało mniej więcej taką sama drogę, by utrzymać w nich jednolitą temperaturę. Poza tym musi również mieć ujście powietrza zużytego, by wydalać je na zewnątrz. Pozyskując świeże powietrze dochodzi do filtracji oraz przekazania ciepła, które zostało pozyskane z powietrza wydalanego. To jest tylko jedna z wielu funkcji, jakie pełni cały system wentylacji mechanicznej. W nowoczesnych domach istotna jest rekuperacja – Śląsk to tereny głównie przemysłowe, gdzie powietrze jest bardzo zanieczyszczone.

rekuperacjaDomy o zwiększonej szczelności nie wpuszczają szkodliwych substancji do środka, dlatego zastosowanie w nich wentylacji mechanicznej pozwala chronić domowników oraz dbać o ich komfort. Proces filtracji usuwa wszelkie zanieczyszczenia oraz alergeny wpuszczając do domu tylko czyste i ogrzane powietrze. Samodzielnie można sterować całym systemem dopasowując temperaturę do swoich upodobań. W okresie letnim temperatura może być zdecydowanie niższa, co przemawia za wyborem wentylacji mechanicznej zamiast dodatkowego dobierania klimatyzacji. Rekuperacja pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu mieszkania, co jest widoczne już po pierwszym miesiącu użytkowania. Dzięki jednemu urządzeniu można uzyskać czyste powietrze i stałe ciepło w mieszkaniu. Budowane osiedla na Śląsku są dostosowane do panujących tam warunków. Inwestorzy zapewniają nabywcom najdogodniejsze warunki do zamieszkania, które wpływają pozytywnie na ich zdrowie oraz samopoczucie.

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem to nie tylko świeże powietrze, ale również mniejsze koszta ocieplenia dużych mieszkań, w których trudno jest zachować jednakową temperaturę. Dzięki właściwie dobranej rekuperacji nie trzeba się już o to martwić.