You are currently viewing Nowoczesne grzejniki akumulacyjne

Nowoczesne grzejniki akumulacyjne

Stopniowo nadchodzi sezon grzewczy, co wymaga sporej ilości przygotowań, które umożliwią jego swobodne przeczekanie. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie rozwiązania, dzięki którym ogrzanie przestrzeni mieszkalnej będzie skuteczne i przede wszystkim opłacalne.

Grzejnik o dużej mocy

grzejnik akumulacyjnyWybór właściwego systemu grzewczego jest często dużym problemem, gdyż łączy się to ze sporą ilością wymagań, a różne rodzaje ogrzewania posiadają swoich zwolenników i przeciwników. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się ogrzewanie akumulacyjne, które jest nowinką techniczną na naszym rynku. Jest to unowocześniony system ogrzewania elektrycznego, który cechuje się wydajnością na bardzo wysokim poziomie. W przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych ogrzewań elektrycznych, które kojarzą się raczej negatywnie. Wydajny grzejnik akumulacyjny potrafi skutecznie ogrzać nawet parę pomieszczeń. Oczywiście zależne jest to od jego rozmiaru oraz mocy. Jednak sama zasada ich działania wpływa na ich wysoką wydajność. Grzejniki akumulacyjne są bardzo wydajne energetycznie, gdyż funkcjonują w odpowiednich cyklach grzewczych. Umożliwia to przede wszystkim zaoszczędzenie sporej ilości energii elektrycznej.

grzejnik akumulacyjnyTen typ ogrzewania najlepiej funkcjonuje w dwutaryfowym systemie dostarczania energii elektrycznej. W czasie obowiązywania tańszej taryfy – najczęściej późną nocą, nagrzewa się on do maksymalnej temperatury. Następnie przez cały dzień oddaje on ciepło do pomieszczeń w których jest zainstalowany. Posiada on specjalne elementy posiadające wysokie ciepło właściwe, co sprawia że bardzo trudno wytracają one temperaturę. Tego typu elementy magazynujące najczęściej wykonywane są z metali takich jak chociażby magnezyt, który świetnie nadaje się do tego typu zadania. Oczywiście przesadne nagrzanie elementu magazynującego może poskutkować uszkodzeniem samej grzałki. Dlatego też grzejniki te posiadają bezpieczniki chroniące przed przekroczeniem konkretnej temperatury, której osiągnięcie mogłoby spowodować stan niebezpieczeństwa. Zależnie także od typu takiego grzejnika, może być on dynamiczny, co umożliwia na dokładne kontrolowanie temperatury i tempa nagrzewania pomieszczenia.

W takiej sytuacji posiada on specjalną dmuchawę mieszającą zimne powietrzne z ciepłym, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie określonej temperatury oraz dostosowanie tempa nagrzewania pomieszczenia. Grzejniki akumulacyjne są rozwiązaniem przede wszystkim bardzo oszczędnym i praktycznym. Dlatego też coraz częściej można je spotkać na terenie naszego kraju.