You are currently viewing Nowoczesna wyspa w kuchni

Nowoczesna wyspa w kuchni

Nowoczesność i minimalizm to ostatnimi czasy dwa trendy, które zdominowały aranżację wnętrz – zwłaszcza w kuchni. Wydaje się, że trudno wskazać pomieszczenie, które mogłoby odgrywać bardziej fundamentalną rolę w domowej przestrzeni niż właśnie kuchnia. To tam spędza się niemałą część swojego czasu, czy to na gotowaniu, czy na jedzeniu posiłków.

Kuchnia z wyspą kuchenną

Kuchnia z wyspąKuchnia jest swojego rodzaju wizytówką domu i jeśli jest przytulna, nowoczesna, to wystawia to jak najlepszą ocenę domownikom. Nie wszystkie rozwiązania wynikające z próby stworzenia w kuchennej przestrzeni aury nowoczesności mogą się w stu procentach sprawdzić, ale jest jedno rozwiązanie, które faktycznie nie może się źle komponować zresztą wystroju. Chodzi oczywiście o kuchnie nowoczesne z wyspą. Już sama wyspa w zasadzie wystarczy, aby zademonstrować smak i styl domowników, których przywiązanie do estetyki i funkcjonalności wyraża się właśnie przez zagospodarowanie przestrzeni kuchennej.

KuchniaPołożona zwykle w centralnej części pomieszczenia wyspa może spełniać kilka funkcji. Przede wszystkim wiele z nich jest wyposażonych w kran ze zlewozmywakiem, zatem można myć wszystkie niezbędne składniki oraz umieszczać tam brudne naczynia. Jest to niezwykle ergonomiczne i wygodne rozwiązanie, ponieważ zwykle na takiej wyspie również przygotowuje się posiłki. Gwarantuje ona niezwykle szeroką przestrzeń roboczą, na której można bezproblemowo pokroić produkty i przygotować wszystkie potrzebne składniki. Na wyspie zwykle znajduje się również płyta indukcyjna, więc całe gotowanie dzieje się w zasadzie w tym miejscu. Nie ma potrzeby niepotrzebnie krzątać się po kuchni w poszukiwaniu jakiegoś miejsca na wykonanie odpowiedniej czynności. Wszystko ma swoją przestrzeń i kolejność. Same blaty takich wysp wykonuje się z odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów. Najczęściej stosuje się akryl, kwarc, granit lub lakierowane i wzmacniane drewno. Nie ma zatem obaw, że porysuje się taki blat podczas czynności przygotowawczych lub, że pryskający z rozgrzanej patelni olej zostawi trwały ślad na meblu.

Wszystko projektowane jest z największą dbałością o szczegóły, detale i w oparciu o świadomość, że w kuchni nierzadko dochodzi do ogromnego nieporządku, który bywa oczywistym efektem ubocznym kreatywnego gotowania i poszukiwania nowych, kuchennych inspiracji. Nowoczesna, kuchenna wyspa to gwarant wysokiej jakości, estetyki i wygody, dzięki której praca w kuchni nigdy nie będzie kojarzyła się z obowiązkiem, a z ogromną przyjemnością i satysfakcją.