Na czym polega pranie ekstrakcyjne?

Sprawne i skuteczne czyszczenie tapicerki czy też dywanów uzależnione jest od wykorzystywania w takich celach odpowiedniej metody. W większości przypadków tą, która zapewnia zdecydowanie najlepsze efekty okazać się może pranie ekstrakcyjne. Warto pamiętać, że metoda ta wykonywana być powinna jedynie przez profesjonalistów.

Dlaczego warto zlecić pranie tapicerek i dywanów?

profesjonalne pranie ekstrakcyjneMetoda ekstrakcyjna wyjątkowo dobrze sprawdza się podczas prania dywanów, wykładzin czy też tapicerek meblowych. Pozwala na osiągniecie najlepszym efektów bez jednoczesnego zbytniego zamoczenia powierzchni dywanu. Wykorzystywana w takich celach metoda wymaga jednak stosowania odpowiedniego sprzętu, jak również i środków czyszczących. Jeżeli chodzi o profesjonalne pranie ekstrakcyjne opiera się ono, na rozpyleniu na czyszczoną tkaniną specjalnego roztworu. Roztwór ten oparty jest o zawartość wody, jak również środka czyszczącego. Po jego aplikacji jest on odsysany wraz ze znajdującym się na powierzchni dywanu brudem. Tylko przy użyciu wspomnianej metody można uzyskać szybkie, jak również skuteczne rozpuszczenie oraz usunięcie brudu. Przy tym znacznie mniejsze jest prawdopodobieństwo utrwalenia zabrudzeń na skutek ich wniknięcia głębiej w strukturę danej tkaniny.

wyprana tapicerka Metoda ta pozwala na dotarcie wraz z wykorzystywanym środkiem czyszczącym w najgłębsze warstwy oczyszczanej tapicerki czy też dywanu, jak również na ich gruntowne odświeżenie. Skuteczność wspomnianej metody uzależniona jest od wykorzystywania odpowiednio dobranych do danej tkaniny środków czyszczących, które powinny być najwyższej możliwej jakości. Środek ten powinien być uprzednio przetestowany pod kątem jego wpływu na czyszczoną powierzchnię. Uniknąć w ten sposób można przypadku powstawania przebarwień dywanu czy też tapicerki. Do metody ekstrakcyjnej zazwyczaj stosowane są obecnie najnowocześniejsze środki czyszczące, posiadające wszystkie wymagane certyfikaty. Co więcej, są one w pełni bezpieczne zarówno dla ludzi, jak też i zwierząt. Nie powinny one powodować żadnych alergii, jak również i podrażnień skóry.

W obecnym czasie coraz powszechniej wykorzystywaną metodą podczas czyszczenia dywanów okazuje się być metoda ekstrakcji. Opiera się ona na czyszczeniu zabrudzeń przy pomocy środka czyszczącego mającego możliwość wniknięcia bardzo głęboko w strukturę danego materiału. Środek taki po pewnym czasie od jego aplikacji jest usuwany przy pomocy odkurzacza wraz z zabrudzeniami. Metoda ekstrakcyjna w zdecydowanej większości przypadków pozwolić może na dogłębne odświeżenie dywanu.