You are currently viewing Modne modele drzwi drewnianych

Modne modele drzwi drewnianych

Współcześnie coraz więcej osób powraca do naturalnych tworzy oraz surowców, które nie tylko prezentują się znacznie bardziej stylowo niż materiały sztuczne, ale również są od owych tworzyw znacznie zdrowsze. Idealnym przykładem owej tezy jest m.in. fakt, iż sporą popularnością cieszy się dziś ponownie naturalne drewno, z którego wykonuje się dziś powszechnie m.in. drzwi wewnętrzne.

Producenci z dobrą ofertą

producent drzwi wewnętrznych drewnianychJakie rodzaje drzwi wyróżniamy i które z nich najlepiej sprawdzą się w przestrzeni o ograniczonym metrażu? Podczas poszukiwań drzwi do naszego mieszkania staniemy przed niezwykle trudnym wyborem. Na rynku funkcjonuje obecnie wiele firm, które zajmują się zarówno produkcją, jak i dystrybucją różnego rodzaju drzwi. Producenci drzwi wewnętrznych drewnianych prześcigają się w wystosowywaniu coraz to nowszych ofert, które adresowane są do nawet najbardziej wybrednych klientów. To, na jaki rodzaj i model drzwi się zdecydujemy, zależy już tylko od naszego poczucia estetyki oraz od możliwości danej przestrzeni. W dużych, przestronnych pokojach, w których dominują ściany o ciemnych kolorach, warto zastosować przeszklone drzwi witrażowe, które sprawią, że do naszego pomieszczenia będzie wpadać znacznie więcej światła. Drzwi wewnętrzne powinny bowiem pasować do wystroju wnętrza. Przed udaniem się do sklepu stacjonarnego warto więc wykonać kilka poglądowych zdjęć samego pomieszczenia, które będziemy mogli zestawiać z próbnikami koloru drzwi.

producent drzwi wewnętrznych drewnianychMusimy bowiem liczyć się z tym, że nasze drzwi powinny pasować nie tylko do ścian, ale również do podłoża oraz mebli. Choć zdecydowanie największą popularnością wśród klientów cieszą się zwłaszcza drzwi wykonane z drewna sosnowego bądź dębowego, to jednak podczas poszukiwań idealnych drzwi warto również zwrócić uwagę na drewno świerkowe oraz stylowy mahoń. Dobrze zaimpregnowane drewno sosnowe jest bowiem odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Elegancji mahoń o niezwykle atrakcyjny, rdzawym odcieniu, świetnie sprawdzi się natomiast w bardziej stylowych przestrzeniach, w których znajdują się m.in. antyki. Choć w większości polskich domów spotkać możemy przeważnie klasyczne drzwi zawiasowe otwierane od zewnątrz, to jednak w nowoczesnych budynkach coraz częściej występują również drzwi rozsuwane, których konstrukcja pozwala nam zaoszczędzić sporo cennego miejsca.

Produkt ten będzie się prezentować nad wyraz efektownie zwłaszcza w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, w których dominuje prostota oraz surowość. Drzwi przesuwane są ponadto niezwykle ciche, warto więc zastosować je w sypialni bądź pokoju dziecięcym.