You are currently viewing Minimalizm i dekoracje – czy da się to połączyć?

Minimalizm i dekoracje – czy da się to połączyć?

Czy da się połączyć styl minimalistyczny z dużą ilością dekoracji? Wydaje się, że to stoi ze sobą w sprzeczności. Tymczasem projektantom udało się wykorzystać to połączenie w sposób niebywale atrakcyjny. Tak powstał styl fusion, który cieszy się popularnością od końca XX wieku. Wówczas na rynku królował styl minimalistyczny, jednak wiele osób zaczęło się buntować przeciwko jego chłodu.

Panele Loft System w stylu minimalistycznym

niedrogie panele Loft SystemUważano, że minimalizm sprawia, iż traci się przytulność i ciepło w pomieszczeniu, a wszystkie wnętrza wydają się być podobne do siebie, zupełnie bez charakteru. Poszukiwano więc sposobu na to, aby przełamać ten chłód i dystans, który tworzy minimalizm. Sposobem na to okazało się połączenie mebli o surowych, prostych formach z ozdobnymi przedmiotami, często takimi, które były udekorowane ornamentyką barokową czy wzornictwem z innych epok. Robiło to naprawdę duży kontrast, jednak to wcale nie było wadą, a wręcz przeciwnie – stało się zaletą. Osobom, które decydują się na styl fusion, zależy najczęściej właśnie na mocnym kontraście, gdyż to on sprawia, że wnętrze zyskuje swój charakter oraz niepowtarzalność. Równocześnie jednak we wnętrzu zachowuje się oszczędność aranżacyjną – nie chodzi o to, aby przytłoczyć wnętrze nietypowymi czy bardzo ozdobnymi przedmiotami. Tak czy siak powinna przeważać prostota.

niedrogie panele Loft SystemMożemy na przykład zdecydować się na pomalowanie ścian na neutralny, delikatny kolor, a jako dekoracja ścian posłużą niedrogie panele Loft System utrzymane w kontrastowej, mocnej kolorystyce. W ten sposób już na samych ścianach będziemy mieć widoczny kontrast, choć jednocześnie zachowamy prostotę i nie przytłoczymy wnętrza. Wykorzystanie paneli Loft System jest dobre zresztą nie tylko w stylu fusion. Wiele osób uważa, że te panele są przede wszystkim uniwersalne. Ich atrakcyjny wygląd doskonale sprawdza się w każdym wnętrzu, niezależnie od tego, czy zaaranżowane jest ono w opisywanym właśnie stylu fusion, w stylu nowoczesnym czy może futurystycznym. To dlatego ostatnio zaczęły się cieszyć dużą popularnością – ich uniwersalność oraz ponadczasowość jest powszechnie doceniana.

Nic dziwnego, obecnie większość osób woli zakup jednej, solidnej rzeczy, która będzie służyć przez długie lata, niż wiele słabszych produktów, które popsują się po krótkim okresie eksploatacji. Na szczęście panele Loft System należą do tej pierwszej grupy, dekoracji solidnych i trwałych. Ponadto wyróżnia je atrakcyjna cena – obecnie można je kupić całkiem niedrogo, więc zakup nie wpłynie źle na naszą kieszeń.