You are currently viewing Metody izolacji domu w tym izolacje natryskowe

Metody izolacji domu w tym izolacje natryskowe

Jak buduje się dom, to należy pamiętać o wielu ważnych kwestiach, jedną z nich jest izolacja budynku. Izolacja domu to izolacja termiczna, jak i izolacja przeciwwodna. Każdą część konstrukcyjna należy zabezpieczyć w odpowiedni sposób. Izolacja przeciwwodna zabezpieczy dom przed wilgocią czy wodami gruntowymi, a izolacja termiczna, przed utratą ciepła z budynku.

Izolacje natryskowe lepsze od wełny mineralnej?

izolacje natryskowe białystokZacznijmy od izolacji dachu. Pod pokryciem dachu musi znaleźć się izolacja przeciwwodna. Taka hydroizolacja ma chronić inne warstwy dachu przed między innymi wodą z deszczu. Oprócz izolacji przeciwwodnej w warstwach dachu musi znaleźć się izolacja termiczna. Tu ostatnio bardzo popularne jest ocieplanie poddasza pianką. Ten rodzaj izolacji termicznej ma wiele zalet. Przede wszystkim ocieplanie pianką wykonuje się szybciej, poza tym są to izolacje natryskowe białystok, więc ich montaż jest łatwiejszy od wełny mineralnej, która to jest kolejną propozycją, jeśli chodzi o izolacje termiczną poddasza. W warstwach dachu także umieszcza się izolację paroochronną, której zadaniem jest zapobieganie wynikaniu wilgoci z wnętrza domu do warstwy izolacji termicznej. Jeśli wybierze się wełnę mineralną na izolację termiczną poddasza, to taka izolacja paroochronna jest koniecznością, gdyż wełna mineralna jest materiałem, który dobrze chłonie wszelką wilgoć. Więc gdy zabraknie takowej izolacji, to wełna wypełni się wodą i nie będzie spełniać swojego zadania, a do tego pojawią się zacieki na suficie w domu. Podczas budowy domu również ważne jest odpowiednie zabeczenie fundamentów przede wszystkim przed wilgocią. Hydroizolacja fundamentów jest koniecznością, szczególnie, gdy posadowią się je poniżej powierzchni występowania wód gruntowych. Jeśli wykonujemy piwnicę, ale także i bez tego wykonuje się izolację termiczną ścian fundamentowych. Często to jest styropian ekspandowanego, czyli taki, który dobrze zabezpiecza przed wodą. Jeśli mowa o izolacji, to nie można zapominać, że cały dom powinien posiadać izolację termiczną. Ściany budynku najczęściej wykonuje się z płyt styropianu EPS, zależnie od technologii, może taka izolacja termiczna ścian mieć różną grubość. Zależy ona od obliczeń cieplnych, które mają spełniać wymogi.

Podczas budowy domu izolacje termiczne i izolacje wodne są ważne i bez nich nie może powstać obiekt mieszkalny. Każdy z rodzajów izolacji, które zostały opisane, można wykonywać przy pomocy różnych materiałów budowlanych. Obecnie na rynku możemy znaleźć coraz to nowe materiały, które są energooszczędne oraz odpowiednio zabezpieczają budynek.