You are currently viewing Materac piankowy czy lateksowy?

Materac piankowy czy lateksowy?

Rodzice często stają przed dylematem, jaki materac wybrać dla swojej pociechy. Wybór ten jest bardzo istotny, gdyż dziecko spędza większą część czasu w łóżku niż osoba dorosła. Materac dziecięcy powinien spełniać określone warunki, aby zapewnić w pełni zdrowy i wygodny rozwój.

Idealny materac dla malucha

materace dziecięceDziecięcy materac nie może być zdeformowany i nie powinien posiadać wgnieceń – te mogą być przyczyną powstania wad postawy. Odpowiedni materac dla dziecka to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie pociechy, od tego, na jakim materacu będzie spało, zależy kondycja kręgosłupa w przyszłości. Postaw na idealne materace dziecięce, dzięki którym dziecko będzie zadowolone. Czym różni się materac piankowy, od materaca lateksowego? Pianki to jeden z najszybciej i najintensywniej rozwijających się surowców na rynku. Ich zaletą, niezależnie od rodzaju jest, wysoki poziom elastyczności, umiejętność szybkiego dostosowania do indywidualnego kształtu ciała użytkownika oraz niezwykła lekkość, która ułatwia transport i swobodne odwracanie materaca na drugą stronę. Istnieją też różne typy pianek: pianki poliuternaowe, ulepszone pianki poliuternaowe N — o zwiększonej twardości, czy nowej generacji pianki wysokoelastyczne R — bardzo odporne i wygodne. Warto przed zakupem poradzić się eksperta, który idealnie dopasuje materac dla wygody i użytkowania dziecka.

materace dziecięceNatomiast materac lateksowy, należy do grupy zyskujących coraz większą popularność wśród klientów. Pianka lateksowa to świetne rozwiązanie dla alergików, gdyż nie gromadzi kurzu i roztoczy dzięki swej porowatej i „oddychającej” powierzchni. Lateks jest bardzo wytrzymałym materiałem, który świetnie dopasowuje się do ciała. Idealne materace dziecięce z lateksu zbudowane są w większości z naturalnych składników i w niewielkim stopniu z wypełniaczy. Ta kategoria materacy zawiera różne propozycje modeli, o różnej twardości – przez bardzo długi czas użytkowania zachowują swoje właściwości oraz odpowiedni kształt. Oba materace jak widać

puttygen.biz

buy levitra cheap

, mają swoje plusy, wystarczy je właściwie dobrać. Materac lateksowy stał się swego rodzaju wzorem wytrzymałości, jakości i jednocześnie bardzo wygodnego podparcia. Na jego podstawie zaczęły się poszukiwania nowego syntetycznego materiału, który jednocześnie byłby tak wytrzymały i czysty jak lateks. Tak właśnie powstały pianki R.

Oba te materiały są równie wytrzymałe i wygodne, jednak lateks posiada większe właściwości antybakteryjne i antygrzybicze. Jednak każdy z tych typów, ma swoich zagorzałych zwolenników. Materac warto wybrać od sprawdzonego producenta – który zagwarantuje dobry materiał i atest EKO-TEX, bądź PZH.