You are currently viewing Lampy – stołowe, biurkowe i nocne

Lampy – stołowe, biurkowe i nocne

Jeśli chodzi o główne oświetlenie pomieszczeń domowych to najczęściej są wybierane lampy stojące lub wiszące. Duża lampa z szerokim abażurem zapewnia równomierne i dostateczne źródło światła sztucznego. Jednak czasem potrzebne jest nam dodatkowe źródło światła. Podczas pracy i nauki musimy mieć dobrze oświetlone biurko.

Lampy w nowoczesnej wersji

lampy stołowe spotlineWieczorem gdy chcemy poczytać książkę, a nasz partner chce spać przyda się lampa nocna. Także na stole w jadalni czy pokoju gościnnym można postawić lampę. Jak ją wybrać? Na co postawić? Hitem obecnie są nowoczesne lampy stołowe spotline. Warto zwrócić uwagę szczególnie na lampy z podwójnym kloszem. W środku znajduje się klosz jaśniejszy, na zewnątrz ciemniejszy. Po zapaleniu światła widać kontury obu, a całość wygląda niezwykle stylowo. Lampa spotline jest dostatecznie duża, by na romantycznej kolacji, czy spotkaniu w gronie znajomych stanowiła jedyne źródło światła. Bardziej nastrojowe i delikatniejsze niż to, jakie dają nam lampy sufitowe. Spotline oferuje także ciekawe rozwiązania w kwestii telefonów komórkowych. Teraz dzięki lampie możesz mieć źródło światła, jak również ładować komórkę. Ładowarka jest bezprzewodowa, więc nie trzeba się martwić o kable i przedłużacze. Wystarczy, że położymy telefon na podstawie lampy i gotowe. Żadna inna firma nie zapewni nam tak funkcjonalnych i nowatorskich pod względem estetyki rozwiązań.

lampy stołowe spotlineLampy stołowe to jeszcze nie wszystko. Chętnie wybierane są lampy biurkowe. Szczególnie dzieci i osoby pracujące w domu powinny takie posiadać. Dzięki nim nawet wieczorami można się bez przeszkód uczyć i pracować. Bez dodatkowego źródła światła także byłoby to możliwe, jednak oczy bardziej by się męczyły. Lampka nie musi być duża, a są też takie, które nie stoją na biurku, a są montowane na klips na jego brzegu. Taka lampa jest stabilniejsza i nie ma obawy, że ją przewrócimy. Trzecia omawiana rzecz to lampki nocne. Tu warto wspomnieć o lampkach do sypialni dorosłych, jak i sypialni dziecka. Te drugie są bardziej kolorowe, mogą mieć różne rysunki i fotografiki. Lampki dziecięce często dają delikatniejsze światło, czy mają regulowaną moc. Wtedy na czas czytania bajki światła będzie więcej, a do zasypiania mniej.

Lampy do sypialni dorosłych najczęściej mają białe lub kremowe abażury oraz drewnianą lub metalową, prostą podstawę. Podsumowując, w sklepach z oświetleniem można znaleźć coraz więcej ciekawych opcji w kontekście małych lampek stojących. Znajdziemy tu lampki z wbudowanymi ładowarkami, z regulowaną jasnością światła, czy montowane na klips.