You are currently viewing Kompleksowa aranżacja łazienki

Kompleksowa aranżacja łazienki

Łazienka to nie tylko pomieszczenie w którym odbywa się nasza poranna i wieczorna pielęgnacja, ale także często nasze domowe Spa, miejsce relaksu po ciężkim dniu. Z tego względu nowoczesne łazienki nie mogą być jedynie małe i praktyczne, zawierać tylko niezbędne elementy. Powinny być przytulne i przestronne, ładnie wykończone, tak by każdy chciał tam przebywać.

Wnętrza a dobór materiałów

projektowanie wnętrzJak zaprojektować dobrze łazienkę, by zwykłe pomieszczenie zmieniło się w niemalże profesjonalny gabinet odnowy biologicznej? Na pewno warto pomyśleć o kolorystyce. Zwykle łazienki utrzymane są albo w odcieniach bieli albo błękitu. Kolory pasują do sterylnych wnętrz oraz do wody, niebieski dodatkowo działa uspokajająco i pomaga się odprężyć. Warto jednak zastanowić się nad zastosowaniem takich barw, jak kolory ziemi, szczególnie zieleni i brązów. Stonowane kolory będą przyjemne i uspokajające, za to tropikalny turkus, czy czekoladowy brąz będą działały na nas energetyzująco. Wybór kolorów zależy też od tego, czy wolimy długie, relaksujące kąpiele w wannie, czy też szybkie, orzeźwiające prysznice. Druga kwestia to oświetlenie łazienki. Zamiast plafonów czy opraw sufitowych z żarówkami ledowymi można zastosować na przykład taśmy ledowe. Zamocować je można wokół lustra, czy przy półkach łazienkowych.

projektowanie wnętrzTaśma biała będzie uniwersalna, jednak taśma RGB pozwoli na stworzenie niepowtarzalnego wnętrza. światło niebieskie, czy czerwone będzie bardzo klimatyczne, dodatkowo intensywnością żarówek na taśmie można sterować przy pomocy kontrolera. Kompleksowe projektowanie wnętrz musi obejmować także wybór materiałów. Co można zastosować zamiast płytek ceramicznych? Na podłodze sprawdzi się na przykład drewno egzotyczne, takie jak palisander. Taki rodzaj drewna jest odporny na działanie wysokich temperatur, jak również na wysoką wilgotność powietrza. Drewno to ponadto materiał naturalny, ekologiczny, przyjemny i ciepły w dotyku. Na ścianach można zastosować specjalne farby i tapety, które nie będą blaknąć, łuszczyć się, ani niszczeć pod wpływem wody. Podczas aranżacji wnętrza można tez pomyśleć o drobnych elementach wystroju, takich jak uchwyty szafek, oświetlenie lustra, półki naścienne, czy wieszaki na ręczniki.

Takie dekoracyjne elementy mogą nadać każdej łazience niepowtarzalnego klimatu. W nowoczesnej łazience warto także zadbać o to, by elementy instalacji sanitarnej były możliwie jak najbardziej ukryte. W kwesti prysznica czy toalety można wybrać zestawy podtynkowe do zabudowy, a w przypadku umywalki wybrać te nakładane na szafkę.